Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Pożar dachu hali w Bytomiu

Autor: w dniu 2023-05-30

Ogień objął poszycie dachu i elementy znajdującej się tam instalacji fotowoltaicznej. Do akcji ruszyli bytomscy strażacy. Na szczęście nikt nie został poszkodowany.
Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Bytomiu przyjęło dziś, 30 maja o godzinie 12:29,  zgłoszenie o pożarze dachu hali przy ulicy Popiełuszki.

Pożar dachu hali w Bytomiu

Kiedy strażacy przybyli na miejsce, ustalili, że palą się przewody fotowoltaiczne oraz 5 metrów kwadratowych dachu hali. W środku budynku przebywało trzech pracowników, zdołali wyjść przed przybyciem straży i nie potrzebowali pomocy medycznej. Mało tego. Chcieli nawet samodzielnie, używając gaśnic, ugasić pożar, ale te próby spełzły na niczym. Zdołali jednak, zanim przyjechali strażacy, odłączyć falownik instalacji fotowoltaicznej. Zadaniem strażaków było przecięcie i odsunięcie na bezpieczną odległość przewodów instalacji fotowoltaicznej przy użyciu narzędzi dielektrycznych. Podjęli też działania związane z gaszeniem pożaru i rozebrali około 3 metry kwadratowe dachu, by ustalić źródło pożaru. Ostatecznie, po podaniu dwóch prądów wody, pożar ugaszono. Potem przewietrzono pomieszczenie i sprawdzono, czy nie ma w nim tlenku węgla. Całość prześledzono też z użyciem kamery termowizyjnej.