Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Nowoczesna strzelnica w tarnogórskiej szkole

Autor: w dniu 2023-01-20

W Zespole Szkół Techniczno-Usługowych w Tarnowskich Górach  otwarto nowoczesną multimedialną strzelnicę z systemem szkolno-treningowym "POJEDYNEK".
Zadanie zostało zrealizowane w ramach projektu "Strzelnica w Powiecie 2022". Kosztowało łącznie 230 tys. złotych. Część środków pozyskano od Ministra Obrony Narodowej (180 tys. złotych), pozostała część to środki własne Powiatu Tarnogórskiego.

Strzelnica w szkole przy ulicy Pokoju

Uruchomiona strzelnica będzie wykorzystywana przez uczniów wszystkich tarnogórskich szkół ponadpodstawowych, a także organizacje pozarządowe i służby mundurowe. Podstawa programowa Edukacji dla Bezpieczeństwa w szkołach ponadpodstawowych będzie obejmowała podstawy strzelania z częścią praktyczną prowadzoną z wykorzystaniem bezpiecznych narzędzi do ćwiczeń strzeleckich, takich jak np. broń kulowa, pneumatyczna, repliki broni strzeleckiej (ASG), strzelnice wirtualne albo laserowe. "Tarnogórska Kolejówka" będzie podpisywać porozumienia ze szkołami i organizacjami na udostępnienie strzelnicy w ramach zajęć Edukacja dla Bezpieczeństwa z następującym uwzględnieniem dostępności:
  • dla szkół 130 godzin w miesiącu,
  • dla organizacji pozarządowych 30 godzin w miesiącu.
Podczas uroczystego otwarcia byli m.in.: starosta Krystyna Kosmala, Przemysław Cichosz Przewodniczący Rady Powiatu, wicestarosta Sebastian Nowak, Krzysztof Łoziński i Stanisław Torbus z zarządu powiatu, a także przedstawiciele Wojska Polskiego, służb mundurowych, kuratorium, dyrektorzy i nauczyciele tarnogórskich szkół ponadpodstawowych. Wszyscy obecni mieli możliwość zapoznać się z szybkim instruktażem i przetestować jak działa sprzęt w multimedialnej strzelnicy.
Fot. Starostwo Powiatowe w Tarnowskich Górach

Komentarze

Co o tym sądzisz?

Twój adres e-mail nie zostanie upubliczniony.Wymagane pola oznaczone są *.