Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Oddział ortopedii dziecięcej zacznie działać w gliwickim szpitalu

Autor: w dniu 2023-02-22

W Szpitalu Miejskim nr 4 w Gliwicach rusza oddział ortopedii dziecięcej. "Będzie kompleksowa pomoc dla najmłodszych pacjentów ze schorzeniami narządu ruchu".

Nowy zabiegowy oddział dziecięcy – zgodnie z obietnicą zarządu Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach – rozpocznie działalność 1 marca 2023 roku w miejscu dawnego oddziału chirurgii dziecięcej.

Dzięki wielkiej mobilizacji personelu medycznego oraz determinacji wielu osób zaangażowanych w ten projekt, mali pacjenci z Gliwic i powiatu gliwickiego będą mogli liczyć na specjalistyczną pomoc w jednym z nielicznych tego typu oddziałów w regionie liczącym dwanaście łóżek i posiadającym oczywiście kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia – podkreślił Przemysław Gliklich, prezes Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach.

– Będziemy jak najlepiej kontynuować tradycję związaną z gliwicką ortopedią dziecięcą, która miała ogólnopolską renomę, i na tej bazie tworzyć miejsce maksymalnie przyjazne dla dzieci ze schorzeniami narządu ruchu: zarówno wrodzonymi jak i nabytymi w zakresie kończyn górnych i dolnych. Będziemy przeprowadzać zabiegi artroskopowe w zakresie kolana i barku – zapowiada dr n.med. Piotr Łopata, ordynator oddziału ortopedii dziecięcej Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach.

W ramach pracy nowego oddziału dziecięcego będą kontynuowane wszystkie prowadzone w gliwickiej lecznicy projekty społeczne: #AutemNaBlok, #MaliMiłośnicyKsiążek, #OtaczamyDobrem, a małych pacjentów odwiedzać będą wolontariusze Fundacji "Dr Clown".