Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Przebudowa Parku Wodnego. Co jest w planach?

Autor: w dniu 2023-02-22

1 marca ma rozpocząć się modernizacja budynku Parku Wodnego w Tarnowskich Górach. Zmiany dotyczyć będą strefy saun i siłowni na parterze budynku oraz całego I piętra. To oznacza, że te pomieszczenia na czas przebudowy będą nieczynne.

W końcu ubiegłego tygodnia Agencja Inicjatyw Gospodarczych dostała pozytywną decyzję z Banku Gospodarstwa Krajowego o wsparciu realizacji tego projektu ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.
– Chcemy zupełnie zmienić naszą strefę saun. Zostanie ona rozbudowana i ponad dwukrotnie zwiększy swoja powierzchnię – mówi Prezes Agencji Michał Fajer.
Docelowo strefa saun ma zajmować powierzchnię ok. 350 metrów kwadratowych. Po zakończeniu prac na użytkowników czekać będzie sauna eventowa umożliwiająca organizację seansów saunowych, sauny fińskie, sauny parowe, grota lodowa, sauna solna oraz sauna ziołowa. Dodatkowo klienci będą mieli do dyspozycji miejsce do wypoczynku wyposażone w tężnię solankową i podgrzewane leżanki.

Przebudowa Parku Wodnego. Co z siłownią?

Siłownia zostanie przeniesiona na I piętro budynku, które zmieni swoją funkcję. Po planowanej przebudowie w miejscu nieczynnych dzisiaj restauracji, biur oraz punktów usługowych powstanie nowoczesny klub fitness o powierzchni ponad 1000 metrów kwadratowych, gdzie prócz dużo większej siłowni składającej się z maszyn stosowych i półwolnych znajdą się strefy kardio, wolnych ciężarów, sala do zajęć fitness, treningu funkcjonalnego oraz treningu dla osób początkujących i starszych. Ponadto klub zostanie wyposażony w nowe zaplecze szatniowe. Całość połączona będzie klatką schodową z parterem i umożliwi korzystanie klientom siłowni z oferty basenu i saunarium.

Zmiany w strefie gastronomicznej?

Zmodernizowana zostanie także strefa gastronomiczna i sklepik sportowy na I piętrze, toaleta dla klientów przy kasach na parterze i szatnie dla pracowników na parterze i poziomie -1. W ramach projektu cały obiekt zostanie dostosowany do obecnie obowiązujących przepisów przeciwpożarowych.
– Zdajemy sobie sprawę, iż prowadzone prace mogą stanowić utrudnienia, ale postaramy się aby był one dla Państwa jak najmniej dokuczliwe – wyjaśnia Fajer.
1 marca wyłączone z eksploatacji zostaną obecne sauny i siłownia, bo tam rozpoczną się intensywne prace. W kolejnych miesiącach wyłączony zostanie bar i sklepik sportowy na pierwszym piętrze. O dokładnej dacie zamknięcia ww. punktów jeszcze Państwa powiadomimy. Chociaż samych remontów, nikt nie lubi liczymy, że z ich efektów zadowoleni będziemy wszyscy. Najważniejsze jest iż sam basen zarówno sportowy jak i baseny rekreacyjne łącznie z szatniami działać będą bez zmian.