Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Olek wymaga opieki specjalistów #RadioPiekaryPomaga

Autor: w dniu 2023-03-07

Olek mieszka w Piekarach Śląskich. Ma 7 lat i jest pod stałą opieką specjalistów. Ich gabinety zna bardzo dobrze, bo bez pomocy lekarzy ciężko jest mu rozwijać się tak, jak ma to miejsce w przypadku jego rówieśników. Jego historię nagłaśniamy w ramach akcji #RadioPiekaryPomaga.

Mama Olka informuje, że chłopiec, mając pięć i pół roku, "posługiwał się językiem Minionków". Mowa w miarę zrozumiała pojawiła się w okolicach 6 roku życia. Specjaliści diagnozowali u chłopca afazję ruchową, zaburzenie ośrodkowego układu nerwowego, autyzm dziecięcy, ADHD, zaburzenia przetwarzania słuchowego, niepełnosprawność intelektualną i zaburzenia SI.

Olek jest pod opieką specjalistów. Bliscy proszą o pomoc

Syn pani Adaminy jest pod stałą opieką neurologa, psychiatry, audiologa i genetyka. Każda z wizyt wiąże się z dodatkowymi kosztami, nieraz też z zakupem leków. Chłopiec jest mieszkańcem Piekar Śląskich i chodzi do pierwszej klasy Zespołu Szkół Specjalnych w tym mieście.

Jego rodzice starają się, jak mogą, by zapewnić synowi wszystko, czego mu brakuje, ale całodobowa opieka jest bardzo wymagająca. Chłopiec ma zdiagnozowany, jak opisaliśmy wyżej, szereg schorzeń: ADHD, autyzm dziecięcy, niepełnosprawność intelektualna w stopniu lekkim, zaburzenia ośrodkowego układu nerwowego, słuchu centralnego oraz integracji sensorycznej, a także wzmożone i obniżone napięcie mięśniowe. To wszystko sprawia, że nie jest w stanie rozwijać się jak jego rówieśnicy.

"Syn mimo 7 lat nie jest samodzielny i odbiega w rozwoju od rówieśników. Bliżej mu do 5 latka. Czekamy jeszcze na dokładne wyniki badań genetycznych." – opisuje mama Olka.

Stała opieka psychiatry, wizyty u neurologa, audiologa, genetyka to tylko niektóre problemy, bo Olek ma też problemy z mową. Mimo starań jest ona wciąż niewyraźna i niezrozumiała. Intensywna opieka i terapia w ramach prywatnych zajęć i konsultacji są niezbędne.

"Potrzebuje szansy na przyszłość, której my sami nie zdołamy mu zapewnić! Pomóż, proszę!" – zwraca się w zbiórce na portalu siepomaga.pl mama chłopca. Dołączamy się do tego apelu w ramach akcji #RadioPiekaryPomaga. Poniżej link do zrzutki.

Dodatkowo w sieci funkcjonuje grupa, za pomocą której można pomóc: https://m.facebook.com/groups/1596511050823868/