Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Olimpia wygrywa ostatni mecz i podsumowuje sezon

Autor: w dniu 2024-05-17

Olimpia "Medex" Piekary Śląskie rozegrała ostatni mecz w sezonie. Podsumowując go, podziękowała kibicom za doping, ale okazji do złożenia podziękowań było więcej.

Szczypiorniści MKS  Olimpia "Medex" Piekary Śląskie rozegrali w czwartek, 16 maja, ostatni mecz w sezonie 2023/2024. Potyczka zakończyła się wygraną, zaś z klubem pożegnał się oficjalnie Michał Rosół, kórego pożegnali przedstawiciele klubu i miasta.

Olimpia wygrywa ostatni mecz i podsumowuje sezon

Spotkanie rozegrane 16 maja zakończyło się wygraną piekarskiego zespołu 31:25. Rozegrane na parkiecie hali przy ulicy Ziętka 60 było wyjątkowe dla wychowanka piekarskiego klubu. Michał Rosół związany z Olimpią od 27 lat rozegrał ostatnie spotkanie w barwach Olimpii. Najpierw reprezentował barwy GKS Olimpii a następnie MKS Olimpii "Medex" Piekary Śląskie.
"Swoją przygodę z Olimpią rozpoczął w 4 klasie szkoły podstawowej. Setki rozegranych spotkań, zdobytych bramek, Michała hala przy ul. Ziętka 60 nigdy nie zapomni" – informuje klub.
W przyszłym sezonie w barwach klubu nie zobaczymy również Szymona Pluczyka, Jan Widery oraz Bartosza Aronika.
Jak przedstawiciele oceniają miniony sezon? Rozegrano 28 spotkań, zdobywając 41 punktów. Na ten bilans składało się 14 zwycięstw i 14 porażek. Bilans bramkowy 791 – 783. Najskuteczniejszym zawodnikiem sezonu był Szymon Pluczyk, który zdobył 131 bramek w 27 spotkaniach.
"W tym miejscu chcemy podziękować wszystkim, którzy nas wspierali przez cały sezon 2023/2024. Słowa podziękowania przede wszystkim dla wszystkich zawodników, którzy reprezentowali barwy naszego klubu, dla trenerów oraz kierownika" – informuje klub, dziękując kibicom. – Dziękujemy również naszym wspaniałym kibicom, którzy jeździli za nami po całej Polsce i swoim głośnym dopingiem wspierali nasz klub. W minionym sezonie nasi kibice założyli również Klub Kibica piekarskiej Olimpii, a po zakończeniu ostatniego spotkania w sezonie podarowali zawodnikom pamiątkowe statuetki – czytamy w oficjalnym komunikacie.
Klub dziękuje młodym kibicom, którzy zapewnili zawodnikom doping w trakcie spotkań oraz miastu oraz Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji w Piekarach Śląskich:
Nie byłoby Olimpii gdyby nie wsparcie Miasta Piekary Śląskie. W tym miejscu słowa podziękowania kierujemy na ręce Pani Prezydent Sławy Umińskiej – Kajdan za okazane wsparcie oraz obecność na spotkaniach naszego zespołu. Dziękujemy Dyrektorowi Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Piekarach Śląskich Łukasz Tomczyk, który zawsze dbał o to, żeby nasi zawodnicy czuli się komfortowo na własnym parkiecie a swoją obecnością wspierał nas w każdym domowym meczu – poinformował klub.