Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Pijani opiekowali się noworodkiem. Dziecko miało w organizmie alkohol

Autor: w dniu 2024-05-17

Zawierciańscy policjanci interweniowali wobec rodziców noworodka, którzy pijani opiekowali się dzieckiem. Kobieta miała ponad promil alkoholu w organizmie, a jej partner dwa razy tyle. Para została zatrzymana, a dziewczynka trafiła do szpitala.

W minioną niedzielę przed godziną 20:00 zawierciańscy mundurowi otrzymali informację, że w jednym z mieszkań na terenie miasta nietrzeźwi rodzice opiekują się swoim dzieckiem. Kiedy rozpoczęła się interwencja, policjanci przekonali się, że to prawda.

Pijani rodzice opiekowali się noworodkiem

Policjanci w lokalu zastali 26-latkę i jej 32-letniego partnera oraz ich 12-dniową córeczkę. Para była pijana. Kobieta miała ponad promil alkoholu w organizmie, a mężczyzna dwa razy tyle.

– Na miejscu pojawił się ambulans, a jego załoga podjęła decyzję o zabraniu noworodka do szpitala i przeprowadzeniu szczegółowych badań. Jak się okazało, stan zdrowia dziecka był dobry, jednak dziewczynka również znajdowała się pod działaniem alkoholu – informuje podkom. Marta Wnuk z zawierciańskiej policji.

Rodzice noworodka zostali zatrzymani. Noc spędzili w policyjnym areszcie. Dalsze decyzje w sprawie rodziny podejmie zawierciański sąd rodzinny i nieletnich.

26-latka i 32-letni mężczyzna odpowiedzą za narażenie córki na niebezpieczeństwo. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.