Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Wstrząs w KWK „Mysłowice-Wesoła”. Prokuratura wszczyna śledztwo

Autor: w dniu 2024-05-17

Prokuratura Okręgowa w Katowicach przejęła z Prokuratury Rejonowej w Mysłowicach sprawę dotyczącą wstrząsu w KWK "Mysłowice-Wesoła", jaki miał miejsce 14 maja 2024 roku. Wszczęła śledztwo.

Śledztwo prowadzone będzie, jak informuje Aleksander Duda – rzecznik Prokuratury Okręgowej w Katowicach, pod kątem sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia wielu osób, w wyniku czego śmierć poniosły 3 osoby, a 10 doznało obrażeń ciała.

Prokuratura oraz Policja wykonują czynności mające na celu zabezpieczenie materiału dowodowego w sprawie, w tym m.in. niezbędnej dokumentacji. Na miejscu zdarzenia pracował prokurator, który przeprowadził oględziny zwłok 3 pokrzywdzonych. W trakcie śledztwa Prokuratura będzie współpracowała z nadzorem górniczym, który także wyjaśnia przyczyny i okoliczności zdarzenia.

Prowadzenie śledztwa prokurator powierzył Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach. W sprawę zaangażowani byli także funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Mysłowicach.

Do wstrząsu doszło, przypomnijmy, w nocy z 13 na 14 maja na głębokości 665 metrów. W wyniku zdarzenia 3 górników straciło życie, natomiast 10 kolejnych trafiło do okolicznych szpitali z obrażeniami ciała.