Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Operacja Czysta Rzeka w Piekarach Śląskich

Autor: w dniu 2023-04-20

Dbałość o środowisko naturalne jest ważna. To wyraz troski o miejsca, w których mieszkamy. Właśnie dlatego organizowana jest Operacja Czysta Rzeka.

Operacja Czysta Rzeka to akcja polegająca na zbiórce odpadów z koryt rzek, ich brzegów oraz terenów zielonych i rekreacyjnych. Projekt w całości jest realizowany przez uczestników, którzy zakładają sztaby i wspólnie prowadzą akcje sprzątania w miejscach swojego zamieszkania. Odbędzie się także, przy wsparciu Miasta Piekary Śląskie, na Brynicy – 22 kwietnia w godz. 9.00-14.00.

Operacja Czysta Rzeka w Piekarach Śląskich

Operacja Czysta Rzeka została zapoczątkowana, by zwrócić uwagę na wszechstronny problem zaśmiecania terenów o wysokich walorach przyrodniczych, kulturowych i historycznych. Akcja skierowana jest do młodzieży, turystów, wędkarzy i społeczności lokalnych zamieszkujących okolice rzek.

Brynica większości mieszkańców kojarzy się nie tylko z dawną granicą, ale też z zanieczyszczeniem okresu przemysłowego na Śląsku. Jej okolice są dobrym miejscem do spacerów, z czego korzysta wiele osób. Warto podjąć próbę uprzątnięcia tego miejsca, by zadbać o środowisko naturalne

Organizatorzy zapraszają do Akcji  22 kwietnia 2023 r., o godz. 9.00 przy moście nad Brynicą w stronę Wojkowic.
Osoby chętne proszone są o rejestrację na portalu OPERACJA CZYSTA RZEKA. Będzie to kolejne w ostatnim czasie wydarzenie, którego głównym celem jest zwrócenie uwagi na czystość rzeki. Podobne założenia przyświecały działaniom podejmowanym w marcu społecznikom z Piekar Śląskich i Bobrownik, o czym pisaliśmy w artykule Piekarscy przyrodnicy oczyścili dolinę Brynicy.