Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Osiem psów skrajnie zaniedbanych. Zostały odebrane właścicielce

Autor: w dniu 2024-03-26

Osiem psów było skrajnie zaniedbanych. Ich nieodpowiedzialna właścicielka została ukarana, jednak miłośnicy zwierząt pewnie zapytają, czy jest to kara adekwatna do tego, co spotkało czworonogi.

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą rudzkiej komendy, którzy zajmują się między innymi ochroną zwierząt, wspólnie z pracownikami Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami Fauna, odebrali nieodpowiedzialnej kobiecie 8 psów.

Osiem psów odebranych nieodpowiedzialnej właścicielce

Do policyjnej interwencji doszło w rudzkiej dzielnicy Nowy Bytom. W zaniedbanym mieszkaniu 63-letnia kobieta trzymała 8 psów. Czworonogi były wychudzone, poranione i przestraszone. Nie miały dostępu do świeżej wody i jedzenia.

Zwierzęta żyły w uwłaczających warunkach. W pomieszczeniach panował bałagan, a w powietrzu unosił się odór. Właścicielka nie szczepiła zwierząt od wielu lat, nie dbała również o ich stan zdrowia. Zwierzęta jeszcze tego samego dnia trafiły do schroniska, gdzie zapewniono im właściwą opiekę.

Na właścicielkę nałożono grzywnę o łącznej sumie 4 tysięcy złotych za niedopełnienie obowiązków szczepienia. Rudzcy śledczy wszczęli również dochodzenie w sprawie znęcania się nad zwierzętami. Mieszkance Rudy Śląskiej grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Zaniedbane psy odebrane nieodpowiedzialnej właścicielce