Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Ostatni dzień ŚKUP. Od jutra zmiana

Autor: w dniu 2023-09-27

27 września to ostatni dzień dokonywania transakcji w systemie ŚKUP. Będą one możliwe do wykonania gotówką, w kioskach i Punktach Obsługi Pasażera oraz bezgotówkowo (kartą, szybkim przelewem) w portalu i aplikacji mobilnej ŚKUP.

Dziś ostatni dzień działania systemu ŚKUP, który obsługuje komunikację miejską w regionie. Od jutra ten system przejdzie do historii i rozpocznie się ostateczny proces uruchamiania nowej usługi.

Ostatni dzień ŚKUP. Co potem?

Od czwartku, 28 września nastąpi wyłączenie działania systemu ŚKUP. Wcześniej zapisane na kartach ŚKUP bilety długookresowe będą ważne i widoczne dla kontrolera w czasie ewentualnej kontroli. Od tego dnia nie będzie możliwe korzystanie z zapisanych na karcie biletów jednorazowych, średniookresowych i pakietowych.

Żadne bilety ani środki pieniężne z systemu ŚKUP nie "przepadną". Będzie można z nich korzystać w systemie Transport GZM.

-28 września pożegnamy system ŚKUP. Znajdujące się w nim dane zostaną przeniesione do systemu Transport GZM, który w pełnej funkcjonalności będzie działał od 1 października. Przez cały czas pasażerowie będą mogli dokonywać wszystkich transakcji w nowym systemie, aplikacji mobilnej i portalu Transport GZM, które zastępują system ŚKUP, same karty ŚKUP pozostaną wówczas w użyciu –  mówi Łukasz Zych, rzecznik Górnośląsko – Zagłębiowskiej Metropolii.

Ważna informacja jest taka, że żadne bilety ani środki pieniężne z systemu ŚKUP nie "przepadną". Będzie można z nich korzystać w nowym systemie Transport GZM.

Żegnamy ŚKUP. Wiadomo, kiedy wchodzą kolejne zmiany