Teraz gramy:

Title

Artist
Background

To już ostatnie odliczanie. W najbliższą sobotę w Lesie Komunalnym w Gliwicach odbędzie się VI edycja Biegu Charytatywnego Świętego Goara. Imprezy, która co roku przyciąga tłum uczestników, chcących wesprzeć Gliwickie Centrum Edukacyjno – Rehabilitacyjne.

13 maja w Lesie Komunalnym w Gliwicach – Chorzowska Szymanowskiego (dojazd od ulicy Okrzei za Stadionem Piasta) odbędzie się VI Bieg Charytatywny im. Św. Goara. Będzie można zmierzyć się w biegu na 12 kilometrów, maszerować z kijkami 8 kilometrów oraz biec z wózkiem 4 kilometry. Tradycyjnie też będą konkurencje biegowe dla dzieci w różnych kategoriach wiekowych.

-W tym roku organizujemy również dodatkowy bieg dla dzieci tzw Bieg Gospodarza. Jest to bieg dla naszych absolwentów, którzy ze względu na swoje ograniczone możliwości fizyczne nie są w stanie zakwalifikować się do wcześniejszych kategorii – mówi koordynatorka biegu Katarzyna Zamora z Gliwickiego Centrum Edukacyjno – Rehabilitacyjnego.

W tym roku celem charytatywnego wydarzenia jest zbiórka środków na zakup busa, który będzie woził podopiecznych placówki. Co ważne Bieg Goara, to impreza nie tylko dla biegaczy.

-Wszyscy ci którym nie udało się zapisać lub z rożnych względów nie chcą biegać czy maszerować z kijami, będą mogli uczestniczyć w naszym pikniku rodzinnym. Dla dzieci przygotowaliśmy gry i zabawy. Dla dorosłych strefę relaksu i gastro. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą nam pomóc – dodaje Katarzyna Zamora.

Bieg Św. Goara oraz wielki piknik rodzinny odbędzie się w sobotę w Lesie Komunalnym w Gliwicach. Początek imprezy o godzinie 9.00. Wszystko pod naszym patronatem.

Fot: Gliwickie Centrum Edukacyjno – Rehabilitacyjne