Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Otwarcie najwyższej ścianki wspinaczkowej w Polsce coraz bliżej

Autor: w dniu 2023-06-30

Budowa największej zewnętrznej sportowej ściany wspinaczkowej w Polsce powoli dobiega końca. Niewykluczone, że wyczekiwany przez miłośników wspinaczki obiekt będzie dostępny jeszcze w te wakacje. 

Zewnętrzna sportowa ściana wspinaczkowa powstaje w miejscu, gdzie kiedyś stał komin byłej KWK Rozbark. Będzie mieć 20 metrów wysokości. Z góry rozciąga się widok na panoramę Bytomia.

– Wykonawca postawił już szkielet ściany, który można podziwiać przejeżdżając ulicą Chorzowską. Wysokość wynosi ponad 20 metrów, przez co dodatkowym atutem konstrukcji jest widok, jaki roztacza się z jej szczytu. W całej Polsce nie ma drugiego takiego miejsca, w którym wspinacze mogą zmierzyć się z tak ogromną, prawie całkowicie przewieszoną powierzchnią wspinaczkową – mówi Miłosz Bujak, kierownik ds. personalnych Klubu Sportowego SKARPA BYTOM. – Przewidujemy otwarcie jeszcze w te wakacje, prace wykonawcze dobiegają końca. Aktualnie na ścianie można już zobaczyć pierwsze elementy paneli wspinaczkowych. O postępach będziemy informować na naszej stronie na Facebooku – Skarpa Bytom-Rozbark. Łączny koszt inwestycji to blisko 2 mln zł brutto, z czego kwotą 680 tys. zł netto budowę ściany wsparły zarówno Ministerstwo Sportu, jak i Gmina Bytom – dodaje.

To dobra informacja dla wspinaczy z różnych rejonów kraju, którzy regularnie odwiedzają Bytom, by doskonalić swoje umiejętności. Co ważne, z obiektu mogą korzystać nie tylko zawodowi i doświadczeni wspinacze. Wśród dostępnych stref wspinaczkowych są również drogi i baldy dla amatorów. Dla dzieci przeznaczone są GRYFNE WSPINANIE z 14 tematycznymi torami do wspinania i jedna z boulderowni. W okresie wakacyjnym organizowane są również półkolonie dla dzieci w wieku od 7 do 13 lat.

Na niektórych turnusach zostały jeszcze wolne miejsca. Więcej informacji można uzyskać pod numerem tel. 601 141 111, a szczegóły dostępne są wydarzeniu na Facebooku.