Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Park w Kozłowej Górze przeszedł rewitalizację

Autor: w dniu 2024-02-19

Altana, ławki, brukowane ścieżki i wybieg dla psów – to wszystko pojawiło się w Kozłowej Górze – dzielnicy Piekar Śląskich – w związku z zakończoną inwestycją zrealizowaną przez Zakład Gospodarki Komunalnej.

Zakończono prace związane z realizacją zadania pod nazwą "Park Donnersmarcków strefą zieleni i rekreacji". W ramach wykonanych prac alejki parku w Kozłowej Górze zostały częściowo wybrukowane, a częściowo wykonane ze żwiru, pojawiło się oświetlenie, elementy małej architektury, w tym ławki oraz wybieg dla psów.

Park w Kozłowej Górze po rewitalizacji

W parku pojawiła się altana parkowa z podłogą, nowe latarnie oświetlające zarówno alejki jak i wybieg dla psów, nowe ławki, ale nie zapomniano o tych, które były już w tym miejscu – naprawiono w nich zniszczone siedziska.

Dodatkowo wykonano nową nawierzchnię z kostki brukowej o powierzchni ponad 420 m2, a dodatkowo przełożona została też istniejąca kostka o powierzchni ponad 200 m2. W ramach inwestycji odnowiono została nawierzchnię żwirową o powierzchni blisko 500 m2, a coś dla swoich pupili znajdą właściciele czworonogów, gdyż do dyspozycji jest ogrodzony wybieg o wymiarach 15 x 25 metrów.

Fot. UM Piekary Śląskie

Fot. UM Piekary Śląskie

Fot. UM Piekary Śląskie

Fot. UM Piekary Śląskie

Opisywane miejsce przeszło widoczną metamorfozę, dzięki czemu mieszkańcy dzielnicy mają do dyspozycji miejsce rekreacji, które można odwiedzać – z uwagi na zamontowane oświetlenie – również po zmierzchu.

Prace kosztowały ponad 250 tysięcy złotych. Inwestycja zrealizowana została przez ZGK sp. z o.o.