Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Piekarska grupa taneczna najlepsza na świecie!

Autor: w dniu 2023-08-29

Członkowie grupy tanecznej Atomic Destination Team są najlepsi na świecie. Zdobyli pierwsze miejsce podczas mistrzostw świata w kategorii jumpstyle. Warto zaznaczyć, że polska grupa obroniła tytuł z poprzednich mistrzostw i tym samym zostali mistrzami świata drugi raz z rzędu. 

Impreza pod nazwą World Jumpstyle Cup trwała aż sześć miesięcy. Pojedynki odbywały się w formie on-line. Grupy taneczne w wyznaczonym terminie publikowały przygotowane przez siebie choreografie, które były oceniane przez jury. Brano pod uwagę pracę całego zespołu, ale członkowie Atomic Destination Team zostali również wyróżnieni indywidualnie.

W  poszczególnych zestawieniach TOP z danych poziomów zawodów możemy również znaleźć polskie nazwiska m.in. Dawida Kędziory, który jest trenerem grupy. W finale Polacy pokonali drużynę z Francji, ceremonia Mistrzostw Świata odbyła się w niedzielę, 28 sierpnia.

Grupa działa i prężnie rozwija się od  2009 roku. Sama dyscyplina jumpstyle powstała w Belgii i Holandii ponad 20 lat temu. Jest to bardzo dynamiczny i energiczny styl tańca, który opiera się na wyskokach i wykopach. Do Polski jumpstyle dotarł w 2007 roku. Grupa Atomic Destination Team prowadzi również warsztaty na terenie całej Polski, tak, by każdy mógł spróbować swoich sił w tej dyscyplinie.