Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Miała opiekować się seniorem. Okazała się złodziejką

Autor: w dniu 2023-08-29

Policjanci z Komendy Miejskiej w Mikołowie zatrzymali opiekunkę, która przez kilka miesięcy miała okradać swoich pracodawców.

Zatrzymana kobieta miała pomagać starszemu i schorowanemu człowiekowi, a w rzeczywistości wykorzystała ogromny kredyt zaufania i ukradła co najmniej kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Miała opiekować się seniorami. Okazała się złodziejką

38-latka została zatrzymana 23 sierpnia w swoim domu po południu. Kobieta była zatrudniona przez starsze małżeństwo, do pomocy w codziennej opiece nad schorowanym mężczyzną. W domu zaczęły regularnie znikać różne sumy pieniędzy, co wzbudziło zaniepokojenie rodziny.

Po zebraniu materiału dowodowego można przypuszczać, że sprawa ta rozpoczęła się z początkiem tego roku. Gotówka w różnych walutach znikała zarówno z sejfu jak i z kieszeni spodni. Obecnie straty szacuje się na kwotę kilkudziesięciu tysięcy złotych, jednak praca śledczych wciąż trwa.  

Oszustka usłyszała 26 zarzutów

Kobietę zatrzymano w ubiegłym tygodniu. Usłyszała aż 14 zarzutów: kradzieży gotówki oraz kradzieży z włamaniem. Podejrzanej mieszkance powiatu mikołowskiego grozi kara do 10 lat więzienia.