Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Fałszywa pracownica administracji złapana… w sklepie

Autor: w dniu 2023-02-02

Takich historii jest wiele, ale nie wszystkie kończą się w ten sposób. Do mieszkania starszego mieszkańca Rudy Śląskiej zapukała kobieta podająca się za pracownika administracji. Z mieszkania wyszła z nie swoim portfelem, ale udało się ją odnaleźć.

Do jednego z mieszkań przy ulicy Janasa w rudzkiej dzielnicy Ruda zapukała kobieta. Podała się za pracownika administracji i poprosiła lokatora o sprawdzenie odczytu wodomierza. Szybko okazało się, że to nie pracownica administracji, tylko złodziejka.

Fałszywa pracownica administracji

Zdarzenie miało miejsce we wtorek, 31 stycznia. Dyżurny rudzkiej policji otrzymał wiadomość o złapaniu kobiety, która podawała się za pracownicę administracji i okradła mieszkańców ulicy Janasa. Kobieta chwilę przed zgłoszeniem zapukała do jednego z mieszkań i poprosiła o odczyt licznika wody. Kiedy mężczyzna sprawdzał stan wodomierza, kobieta skorzystała z tej okazji. Z torebki jego córki, która wisiała w przedpokoju, wyciągnęła portfel. Gdy właściciel mieszkania podał jej informacje, o które prosiła – zrobiła notatki i wyszła.

Wizyta prawdziwej przedstawicielki administracji

Chwilę później do drzwi zapukała kolejna kobieta – tym razem prawdziwy pracownik administracji i ostrzegła przed krążącą po osiedlu oszustką podającą się za… wiadomo już kogo. Mężczyzna wraz z córką sprawdzili mieszkanie, zauważyli, że zniknął portfel i ruszyli za złodziejką. Znaleźli ją w pobliskim sklepie, gdy za zakupy zapłaciła kartą ze skradzionego portfela i zadzwonili po policję. Choć kobieta zaprzeczała kradzieży portfela, została przytrzymana do przyjazdu policji. 38-letnia rudzianka została zatrzymana. Portfel wraz z całą zawartością wrócił do właścicielki.


Komentarze

Co o tym sądzisz?

Twój adres e-mail nie zostanie upubliczniony.Wymagane pola oznaczone są *.