Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Ukrywali się przed policją. Wpadli na terenie Piekar Śląskich

Autor: w dniu 2023-08-29

Ci, którzy są poszukiwani przez policję, "wpadają" w najmniej oczekiwanych okolicznościach. Tak było ostatnio w Piekarach Śląskich. 

Policyjne kartoteki pełne są osób poszukiwanych. Nieraz długie lata unikają odpowiedzialności, żeby następnie w nietypowych okolicznościach trafić w ręce policjantów.

Poszukiwani wpadli w Piekarach Śląskich

Policjanci, w ramach rutynowych działań, sprawdzają miejsca, gdzie mogą ukrywać się poszukiwani przez wymiar sprawiedliwości. Miniony poniedziałek był wyjątkowo owocny w tym względzie, bo odnaleziono 5 osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości.

Pierwszy z poszukiwanych był zatrzymany przez dzielnicowych na ulicy Bednorza. 41-latek najbliższe 6 miesięcy spędzi w areszcie. Kolejnego mężczyznę, który w odosobnieniu spędzi ponad 4 lata, zatrzymali policjanci patrolujący ulicę Maczka. Dodatkowo podczas przeszukania policjanci znaleźli przy 42-latku woreczek z amfetaminą.

Był też inny poszukiwany listem gończym. Ponad rok będzie musiał spędzić za kratkami. Wpadł na ulicy Popiełuszki.

Ukrywał się 13 lat. Na kryjówkę wybrał dość osobliwe miejsce

Zgłosił interwencję – zakończył ukrywanie

W nietypowych okolicznościach pożegnał się z wolnością 52-latek. Zadzwonił na policję, żeby zgłosić, że ktoś chodzi po klatce budynku, w którym mieszka. Wszystko to działo się przed godziną 19.00 na ulicy Przyjaźni. Mężczyzna był poszukiwany. Ma do odsiadki 6 miesięcy.

Ostatnim z galerii poszukiwanych jest mężczyzna, którego poszukiwano dwoma listami gończymi. Został zatrzymany przez kryminalnych. Musi spędzić w odosobnieniu 8 miesięcy.

Policja podkreśla, że podobne zatrzymania mają miejsce niemal każdego dnia. Ten, kto ma informację na temat osób poszukiwanych, mogą powiadomić organy ścigania.