Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Szukali go 17 lat. W końcu sam zgłosił się na policję

Autor: w dniu 2023-05-12

Miał już dość ukrywania się przed wymiarem sprawiedliwości, więc postanowił zgłosić się na policję. Była to dla mundurowych niespodziewana wizyta. 

Do Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie zgłosił się mężczyzna, który powiedział, że jest poszukiwany. Mężczyzna oświadczył, że po 17 latach ukrywania się przed Policją.

Ukrywał się przed policją przez 17 lat

W środę do Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie zgłosił się 53-latek, który powiedział policjantom, że "ma już dość ukrywania się przed Policją".  Kryminalni z Referatu Poszukiwań i Identyfikacji Osób wylegitymowali niecodziennego interesanta i sprawdzili go w policyjnej bazie danych. Wtedy wyszło na jaw, że 17 lat temu Sąd Okręgowy w Częstochowie wydał za nim list gończy w związku z rozbojem.

Sprawca rozboju ukrywał się w Wielkiej Brytanii, ale wrócił do kraju, by "zacząć normalnie żyć". 53-latek trafi do zakładu penitencjarnego, gdzie spędzi najbliższe trzy lata.

Nie jest to jedyne tego typu zdarzenie w ostatnim czasie. Opisywaliśmy już pewien czas temu podobną historię. Wówczas poszukiwany odnalazł się w specjalnie przygotowanej kryjówce.