Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Prace na Katowickiej w Świętochłowicach. Będą utrudnienia

Autor: w dniu 2023-05-12

Spółka Tramwaje Śląskie S.A. realizuje inwestycję w ciągu ulicy Katowickiej. Pierwszy etap zadania ma rozpocząć się w najbliższy poniedziałek. 

Tymczasowa organizacja ruchu ma być wprowadzona w poniedziałek, 15 maja. Jest to związane z przystąpieniem do I etapu II fazy robót związanych z realizacją inwestycji przez Spółkę Tramwaje Śląskie S.A. pn.: "Przebudowa infrastruktury tramwajowej w Świętochłowicach w ciągu ul. Katowickiej, od granicy z Chorzowem do ul. Żołnierskiej".

Prace na Katowickiej w Świętochłowicach

W I etapie II fazy robót prace będą prowadzone na odcinku ul. Katowickiej od skrzyżowania z ul. Tunelową do skrzyżowania z ul. Wolności w Chorzowie. W związku z powyższym zostaną wprowadzone będą objazdy. Dojazd zarówno od Świętochłowic do ul. Armii Krajowej w Chorzowie jak i dojazd od Chorzowa do ul. Katowickiej w Świętochłowicach zostanie wyznaczony przez ul. Żołnierską, Drogową Trasę Średnicową (DTŚ) oraz ul. Dąbrowskiego w Chorzowie.

Jednocześnie w ramach I etapu zostaną zabudowane rozjazdy tramwajowe na deptaku ul. Katowickiej na odcinku pomiędzy skrzyżowaniami ul. Pocztowej i ul. Szkolnej celem zapewnienia prawidłowej obsługi pasażerskiej na czas planowanych robót. W związku z powyższym zostanie wprowadzona autobusowa komunikacja zastępcza.

I etap inwestycji ma trwać około 3 miesiące.