Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Piekarski szpital zmieni właściciela? „Dla pacjenta nic się nie zmieni”

Autor: w dniu 2023-09-26

Piekarskie Centrum Medyczne ma zostać przejęte przez województwo śląskie. Propozycja wyszła ze strony piekarskich władz i podjęto już pierwsze, niezbędne kroki.

Informacja związana z przejęciem Piekarskiego Centrum Medycznego przez władze województwa została poruszona podczas wczorajszej Rozmowy Dnia w Radiu Piekary. Wiadomo, że jeszcze wczoraj sejmik śląski głosował w tej sprawie, a teraz czas na kolejne formalności.

Piekarski szpital przejęty przez województwo? Podjęto pierwsze kroki

Wczoraj podczas obrad sejmiku przegłosowano uchwałę w sprawie przejęcia przez województwo śląskie Piekarskiego Centrum Medycznego. Przejęcie stu procent udziałów w spółce zaproponowało miasto:

-Zacznę od najważniejszego zdania: dla pacjenta nic się nie zmieni. Myślę, że jeśli zauważy jakąś różnicę, to na plus. Dlaczego zdecydowałam się na ten krok, który – mam nadzieję – potwierdzi w czwartek rada miasta? Dlatego, że nie stać nas na inwestowanie w dalszy rozwój naszego szpitala. Jesteśmy zbyt małym miastem ze zbyt skromnym budżetem. Przejęcie udziałów przez zarząd województwa śląskiego otwiera nowe perspektywy i nowe możliwości przed placówką – mówi w rozmowie z Marcinem Hirnykiem prezydent Piekar Śląskich, Sława Umińska – Duraj.

-Ten szpital da nam nowe możliwości leczenia mieszkańców Ślaska – dodaje nam marszałek województwa Jakub Chełstowski, który odniósł się do sprawy podczas poniedziałkowej Rozmowy Dnia w Radiu Piekary:

Chełstowski o PCM: Miasto zwróciło się do województwa, by przejąć udziały, nieodpłatnie

W skład Piekarskiego Centrum Medycznego wchodzi Szpital Miejski w Piekarach Śląskich i przychodnia przy ulicy Piłsudskiego.