Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Piekary Śląskie: batony, pompony, flagi i buławy – od jutra na hali MOSiR

Autor: w dniu 2023-03-31

To pierwsze takie mistrzostwa w Piekarach Śląskich. Jutro, 1 kwietnia i w niedzielę hala sportowa MOSiR przy ulicy Ziętka przepełnioną będzie żywiołową muzyką, kolorowymi strojami i widowiskowymi akrobacjami. O medale powalczą mażoretki okręgu Południowo-Zachodniego.

Po raz pierwszy w historii w Piekarach Śląskich odbędą się Mistrzostwa Mażoretek Okręgu Południowo-Zachodniego Związku Sportowego Mażoretek. Zawody zostaną przeprowadzone w dniach 1-2 kwietnia w hali sportowej MOSiR przy ul. Ziętka 60.

W Mistrzostwach Mażoretek udział zapowiedziało blisko 1500 zawodniczek. Nie zabraknie efektownych akrobacji, tanecznych kroków, rotacji i rzutów: batonami, pomponami, flagami czy buławami.

-To bardzo wymagający sport. Składa się nie tylko z tańca, ale przede wszystkim z trudnych akrobacji wymagających dużych poświęceń, odwagi, przygotowania technicznego, motorycznego i gibkości. To wszystko trzeba połączyć z pracą z rekwizytem. Rekwizyt często leci bardzo wysoko nad głowami lub toczony jest wokół ciała w trakcie wykonywanego elementu gimnastycznego – opisuje Natalia Kruk z zarządu Związku Sportowego Mażoretek.

Wstęp na Mistrzostwa jest bezpłatny. Radio Piekary patronuje wydarzeniu.

W związku z wydarzeniem na ul. Popiełuszki w dniach od 1.04 od godziny 6.00 do 3.04 do godziny 6.00 zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy na odcinku od ulicy Ziętka do budynku nr 17 przy ul. Popiełuszki.

Na ul. Popiełuszki ruch dwukierunkowy będzie odbywał się tylko do wysokości budynku nr 17, gdzie zostanie ustawiony znak  D-4a "ślepa ulica". Parkowanie pojazdów osobowych możliwe będzie wzdłuż ulicy Popiełuszki. Parking dla autokarów został wyznaczony przy ul. Ziętka 60.

Fot: UM Piekary Śląskie