Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Produkowali i sprzedawali narkotyki. Rozbito grupę pseudokibiców

Autor: w dniu 2023-03-31

Narkotyki o wartości 100 tysięcy złotych przejęte przez policję. Zatrzymano 5 osób związanych ze środowiskiem pseudokibiców. 

Policjanci z Wydziału ds. Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców KWP w Katowicach wspierani przez kryminalnych z Sosnowca i Mysłowic weszli jednocześnie do kilku mieszkań w Sosnowcu. Zatrzymali w sumie pięć osób powiązanych ze środowiskiem pseudokibiców jednej ze śląskich drużyn piłkarskich.

Grupa pseudokibiców rozbita przez służby

Zatrzymani to czterej mężczyźni w wieku od 22 do 29 lat i 47-letnia kobieta. Wszyscy byli członkami zorganizowanej grupy przestępczej, która od blisko 3 lat działała nie tylko na Śląsku, ale i poza granicami kraju. Jej członkowie przemycali narkotyki zza granicy, ale też sami je produkowali, a następnie sprzedawali na Śląsku.
Policjanci przechwycili ponad kilogram amfetaminy i przeszło 900 tabletek ekstazy o czarnorynkowej wartości około 100 tysięcy złotych.

Sąd Rejonowy w Sosnowcu podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu czterech osób, jedna trafiła pod policyjny dozór. Sprawa jest rozwojowa i policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Śledztwo prowadzi Prokuratura Okręgowa w Sosnowcu.

Źródło i zdjęcie: Śląska Policja