Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Piekary Śląskie: Ostatnia edycja ustawki. To czas podsumowań

Autor: w dniu 2023-12-28

Ostatnia w tym roku Piekarska Ustawka Sportowa odbędzie się już w najbliższy piątek. Będzie czasem podsumowań. Inicjator i pomysłodawca wydarzenia Wojciech Krawczyk zachęca do udziału w wydarzeniu.

XII Piekarska Ustawka Sportowa odbędzie się już w najbliższy piątek, 29 grudnia o godz. 18.00. Uczestnicy wystartują sprzed budynku Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Piekarach Śląskich przy ulicy Olimpijskiej 3 i będą biec maszerować i jechać na rowerach przez las Dioblina, by finalnie wrócić w miejsce startu.

Tradycyjnie do pokonania będzie dystans sześciu kilometrów, ale ta edycja wydarzenia będzie nieco inna, ponieważ ma ona być podsumowaniem całorocznych działań.

– Przed nami XII Piekarska Ustawka Sportowa. Tak naprawdę nie wiem, kiedy to zleciało – zaczęliśmy w styczniu i mamy grudzień. 12 sportowych spotkań w każdym miesiącu, frekwencja zawsze dopisała, za to pogoda płatała różne figle, ale dzięki temu każda z ustawek była inna – mówi Wojciech Krawczyk, inicjator i organizator Piekarskiej Ustawki Sportowej.

Podkreśla równocześnie, że uczestnicy wykazywali się dużym samozaparciem, a goście – byli to przedstawiciele działających w mieście instytucji, choć nie tylko – mogli wnieść opowiadanymi przez siebie historiami coś ciekawego w przebieg dnia albo natchnąć choćby do tego, by… przyłączyć się do strażaków-ochotników. Wszystko nie udałoby się, podkreśla Krawczyk, gdyby nie pomoc z zewnątrz.

 – Bardzo dziękuję za wsparcie piekarskich strażników miejskich, policjantów i pracowników Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji – dzięki ich pomysłom, uwagom i pogadankom każde wydarzenie było bezpieczne – podkreśla.

Od stycznia, jak wylicza, uczestnicy pokonali wspólnie dystans 65 kilometrów po piekarskich ścieżkach rowerowych, a strażnicy miejscy oznakowali łącznie 41 rowerów. Grudniowe wydarzenie stanie się, jak mówi Krawczyk, okazją do spalenia poświątecznych kalorii, ale nie tylko.

– Na zakończenie podsumujemy tegoroczne spotkania, złożymy sobie życzenia i być może zaplanujemy kolejny "ustawkowy" rok. Już teraz gorąco zapraszam – mówi Krawczyk.

Ci, którzy planują udział w wydarzeniu, powinni pamiętać, żeby zabrać ze sobą – niezależnie od formy aktywności – elementy odblaskowe, a rowerzyści nie mogą zapomnieć o oświetleniu. Czas na pokonanie trasy wynosi 60 minut i trzeba pamiętać, że koniecznością jest zmieszczenie się w tym właśnie limicie. Dla uczestników zabawy przewidziano nagrody.