Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Piekary Śląskie: Po alkoholu na hulajnogach. Trzy osoby z mandatami

Autor: w dniu 2023-04-18

Alkohol na drodze – niezależnie od tego, czy prowadzi się samochód, rower czy hulajnogę – to zły pomysł. Przekonali się o tym mężczyźni skontrolowani przez policję w Piekarach Śląskich. 

W sobotę obchodzony był Światowy Dzień Trzeźwości. Tego też dnia około godziny 1.00 podczas patrolowania ulicy Oświęcimskiej policjanci z drogówki zatrzymali do kontroli drogowej użytkownika hulajnogi. Okazało się, że 23-latek miał w organizmie niecały promil alkoholu. Dodatkowo podczas kontroli okazało się, że mieszkaniec Piekar Śląskich poszukiwany jest przez austriackie władze. Dwie inne osoby, które najpierw piły alkohol, a potem zdecydowały się na skorzystanie z elektrycznych hulajnóg zostały zatrzymane nazajutrz na ulicy Bytomskiej. 24 i 28-latek mieli w organizmach odpowiednio, jak informuje piekarska policja, ponad półtora i przeszło promil alkoholu. Cała trójka została ukarana mandatami karnymi po 2500 złotych.

Policjanci przypominają, że jazda hulajnogą w stanie po użyciu alkoholu, czyli wtedy, gdy w organizmie znajduje się pomiędzy 0,2-0,5 promila, zagrożona jest mandatem w wysokości 1000 złotych. Z kolei osoba będąca w stanie nietrzeźwości, czyli, gdy ma więcej niż 0,5 promila alkoholu, powinna liczyć się mandatem karnym w wysokości 2500 złotych.