Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Piekary Śląskie z pieniędzmi na budowę kompleksu basenowego

Autor: w dniu 2023-10-10

Do Piekar Śląskich trafią kolejne środki w ramach dofinansowania Rządowego Funduszu Polski Ład – Program Inwestycji Strategicznych, tym razem będzie to 30 milionów złotych na budowę kompleksu basenowego oraz 1.900.000 zł na modernizację ul. Bytomskiej.

W tym roku wykonywana jest dokumentacja projektowa etapowej budowy kompleksu sportowego w Piekarach Śląskich. Obejmuje kryty basen (etap A), strefę spa z siłownią, strefą fitness i ścianką wspinaczkową oraz zagospodarowaniem pasa zieleni izolacyjnej (etap B), hali sportowej  i strzelnicy sportowej (etap C), wraz z zagospodarowaniem terenu oraz dodatkowymi opracowaniami i nadzorami autorskimi. Oznacza to, że w 2023 i na początku 2024 powstanie kompleksowy projekt wykonawczy na podstawie którego rozpocznie się procedura budowy. Dzięki pozyskanym środkom realizacja inwestycji nabiera jeszcze realnych kształtów.

-Cieszę się ogromnie, bo z całego mojego programu – pierwszej i drugiej kadencji – ta jedna rzecz pozostała jeszcze niezrealizowana. W pierwszym kwartale kończymy projektowanie całego kompleksu i myślę, że w czerwcu będzie okazja, aby ogłosić przetarg na budowę basenu. To będzie wielka chwila, nie waham się powiedzieć, że historyczna. Jest wielkie oczekiwanie społeczne i myślę, że środki na ten pierwszy etap basenu już mamy – mówi prezydent Piekar Śląskich Sława Umińska-Duraj.

Władze miasta optymistycznie patrzą na realizację tego wyczekiwanego zadania.

-Zabezpieczamy pierwszy etap budowy basenu, ale kiedy są już pierwsze środki, tak bywa, że pojawiają się kolejne, ale będziemy szukać też w innych źródłach. Nie ukrywam, że w związku z pewnymi decyzjami dotyczącymi szpitala uwolnią się środki budżetu miasta, więc wszystko zaczyna nabierać rumieńców – dodaje prezydent Piekar Śląskich.

Podjęto decyzję w sprawie piekarskiego szpitala

Innym, ważnym zadaniem jest także remont ulicy Bytomskiej. W 2022 r. przebudowany został pierwszy odcinek od ronda Kopalni Julian do ul. Wyszyńskiego, niedawno zakończył się drugi etap modernizacji od ul. Wyszyńskiego do ul. Pod Lipami. Dzięki pozyskanemu dofinansowaniu w 2024 r. wyremontowany zostanie odcinek od ul. Jana Pawła II do ul. Józefskiej.

Więcej na temat budowy piekarskiego basenu.