Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Nielegalni imigranci odnalezieni w lesie

Autor: w dniu 2023-10-10

W ostatnich dniach Straż Graniczna zatrzymała wielu nielegalnych imigrantów. W większości przypadków odnajdowano ich w samochodach. Tym razem było inaczej. Służby podają szczegóły.

Siedemnastu nielegalnie przybywających na terenie Polski obcokrajowców zakończyło, w poniedziałkowy poranek, swoją podróż do Holandii i Niemiec. Informacja trafiła do służb dzięki mieszkance Jaworzynki.

Nielegalni imigranci zatrzymani w lesie

W poniedziałek 9 października, policjanci z Wisły zostali poinformowani o tym, że w lesie Jaworzynce, znajduje się kilkunastoosobowa grupa mężczyzn. Dyżurny, tuż po otrzymaniu zgłoszenia, skierował tam policjantów z Posterunku Policji w Istebnej. Mundurowi kilka chwil później potwierdzili zgłoszenie. Niedaleko jednej z posesji w Jaworzynce zauważyli grupę trzynastu mężczyzn oraz czworga dzieci.

Zatrzymano kolejnego przemytnika ludzi

Mundurowi ustalili, że miejscem docelowym ich podróży miały być Niemcy i Holandia. Osoby posiadały przy sobie jedynie potwierdzenie pobytu na terytorium Republiki Słowacji.

W związku z tym, że wszyscy przebywali w Polsce nielegalnie, zostali zatrzymani i przekazani funkcjonariuszom Śląskiego Oddziału Straży Granicznej.