Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Podjęto decyzję w sprawie piekarskiego szpitala

Autor: w dniu 2023-09-28

Przedstawiciele Rady Miasta Piekary Śląskie podjęli dziś decyzję w sprawie dalszych losów Piekarskiego Centrum Medycznego.

W pierwszej kolejności decyzję podjęli radni sejmiku, teraz zgodę na przejęcie udziałów Piekarskiego Centrum Medycznego przez urząd marszałkowski wydali radni z Piekar Ślaskich.

Uchwała w tej sprawie została dzisiaj przegłosowana podczas sesji Rady Miasta Piekary Śląskie. Prezydent Piekar Śląskich Sława Umińska-Duraj podkreśla, że oddanie szpitala w ręce urzędu marszałkowskiego gwarantuje rozwój tej placówki:

-Nic nie zostanie zlikwidowane, zmniejszone czy zdegradowane. Marszałek ujął to w bardzo krótkich słowach. Zarząd województwa potrzebuje kilku nowych placówek, ale to olbrzymie koszty szacowane nawet na półtora miliarda, więc po co budować coś nowego, kiedy tuż obok jest piękny, nowoczesny szpital, który spełnia w 100 procentach wszystkie wymagania ministra zdrowia – ze wspaniałym personelem, bardzo dobrym sprzętem, więc tylko inwestować, rozwijać ku pożytkowi pacjentów – mówi prezydent Piekar Śląskich Sława Umińska-Duraj.

Sytuacja szpitali powiatowych jest trudna i w takiej sytuacji posiadanie stabilnego partnera, który pozwoli zapewnić placówce jej dalszą, niezaburzoną działalność jest ważne.

-Sytuacja szpitali powiatowych jest dziś bardzo trudna dla miast, które prowadzą te szpitale, a samorząd województwa jest partnerem, który gwarantuje, że ta działalność będzie kontynuowana – mówi radny Łukasz Ściebiorowski. -Rozwój poszczególnych oddziałów szpitala, świadczeń – na to liczymy. Myślę, że to jest dobry ruch dla miasta, który nas odciąży finansowo, bo przypomnę, że co roku dokapitalizowujemy spółkę (kilkanaście milionów rocznie), więc te pieniądze zostaną w budżecie miasta, a samorząd województwa nie tylko utrzyma tę działalność, ale także rozwinie – kwituje Ściebiorowski

Piekarskie Centrum Medyczne to szpital miejski i przychodnia. Szpital ma swoją siedzibę w nowym budynku, który został otwarty na początku 2018 roku.