Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Pieniądze w odkurzaczu i pojemniku na ręczniki. Akcja KAS

Autor: w dniu 2024-01-18

Funkcjonariusze śląskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) zlikwidowali punkt z hazardem. Zabezpieczono automaty i gotówkę pochodzącą z nielegalnego procederu.

Funkcjonariusze Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Katowicach ujawnili nielegalne automaty do gier hazardowych. Do zdarzenia doszło na terenie Zabrza. Lokal, w którym działał nielegalny punkt hazardowy, był strzeżony przez obsługę.

Pieniądze w odkurzaczu i pojemniku na ręczniki

Funkcjonariusze służb kilkukrotnie pukali do drzwi, po czym próbowali wejść do środka przy użyciu narzędzi. Po chwili wyłączyły się elektromagnesy w drzwiach, które otworzyły się umożliwiając wejście do wnętrza lokalu. W pomieszczeniu zastali 27-letnią pracownicę i 39-letniego mężczyznę, najprawdopodobniej klienta. Kobieta została przesłuchana w związku z prowadzeniem i urządzaniem nielegalnych gier na automatach, a mężczyznę przesłuchano  w charakterze świadka.

Służby zabezpieczyły 6 automatów, na których urządzane były nielegalne gry hazardowe oraz niemal 40 tys. zł w gotówce ukryte w odkurzaczu i pojemniku na ręczniki. Pieniądze te przeznaczone były najpewniej, jak informuje KAS, na wygrane.

Postępowanie w sprawie urządzania nielegalnych gier hazardowych poprowadzi Śląski Urząd Celno-Skarbowy w Katowicach.

KAS podsumowuje 2023 rok

Śląska KAS podsumowała ubiegły rok w zakresie walki z nielegalnym hazardem. Od stycznia do grudnia 2023 roku mundurowi zlikwidowali 192 nielegalne punkty, w sumie zabezpieczyli 401 automatów, na których urządzane były nielegalne gry hazardowe.

Osobom odpowiedzialnym za urządzanie i prowadzenie nielegalnych gier hazardowych grozi odpowiedzialność karna: kara grzywny do 720 stawek dziennych albo kara pozbawienia wolności do lat 3 albo obie te kary łącznie.

Organizatorom nielegalnych gier na automatach, a także w określonych przypadkach właścicielom lokali, w których urządzane są te gry, grożą także kary pieniężne w wysokości 100 tys. zł od każdego nielegalnego automatu.