Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Pierwszy taki jarmark w Sosnowcu

Autor: w dniu 2023-11-16

Okres przedświąteczny nabiera tempa. Już na początku grudnia w Sosnowcu ruszy Jarmark Świąteczny, który jednak potrwa zdecydowanie dłużej niż dotychczas.

Dotychczas Jarmark Świąteczny w Sosnowcu trwał maksymalnie kilka dni i pojawiał się w różnych miejscach. Była to ulica Warszawska, Modrzejowska, a najczęściej Aleja Zwycięstwa. Tym razem nastąpią zmiany, o których informuje prezydent miasta.

– W tym roku postanowiliśmy jednak, aby atmosfera świąteczna była z nami dłużej i jarmark został niemal do samych Świąt – mówi Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Tym razem wydarzenie odbędzie się na Placu Powstańców Styczniowych, a więc przed samym dworcem, a dodatkowo będzie trwało dłużej.

– Jarmark Świąteczny potrwa aż 20 dni i rozpocznie się już 4 grudnia. Ostatnim dniem funkcjonowania będzie 23 grudnia, a więc każdy, kto spóźni się z prezentami, będzie mógł odwiedzić nasze wydarzenie i znaleźć tutaj coś "pod choinkę" – wyjaśnia prezydent.

Na terenie Placu stanie 10 drewnianych domków, specjalnie wyprodukowanych na tę okazję. W nich będzie czekało dużo dobroci – od świątecznych łakoci, gorących napojów, przez produkty, które doskonale sprawdzą się jako prezent dla najbliższych.

Chętni, którzy chcą się wystawić w trakcie jarmarku, nadal mogą się zgłaszać po adresem mailowym jarmark.sosnowiec@interia.pl lub telefonicznie 600773149.

Będzie koło młyńskie

Wśród atrakcji będzie także mierzące 15 metrów koło młyńskie, a także domek Świętego Mikołaja, w którym każdy będzie mógł zrobić sobie zdjęcie. 6 grudnia pojawi się tam sam Mikołaj, który po "wcześniejszej konsultacji" z rodzicami, wręczy dzieciakom prezenty. W trakcie 20-dniowego jarmarku, przed dworcem stanie również mała scena, na której będą odbywać się występy, a urozmaiceniem całego wydarzenia będą warsztaty.

Na Placu Powstańców Styczniowych wkrótce także powitamy nowy lokal gastronomiczny Rotunda Cafe, który również doskonale wprowadzi nas w atmosferę świąteczną. Tę na ulicach będzie widać przez cały grudzień, gdyż właśnie rusza montaż nowych dekoracji świątecznych.

Warto pamiętać, że tradycyjnie w grudniu odbędzie się Manufaktura Świętego Mikołaja. Niech samo wydarzenie będzie wielkim prezentem dla sosnowiczan, ale już dzisiaj możemy zdradzić, że mikołajkowe miasteczko powróci 10 grudnia.