Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Pijany prowadził autobus szkolny

Autor: w dniu 2023-02-22

Autobus szkolny został zatrzymany w ramach akcji "Trzeźwość". Kierowca został skontrolowany alkomatem. Okazało się, że nie prowadził na "podwójnym gazie".  

Akcja "Trzeźwość" na drogach Zabrza zaowocowała zatrzymaniem 41-letniego mieszkańca Gliwic, który prowadził pojazd, choć był pod wpływem alkoholu.

Autobus szkolny prowadzony przez pijanego kierowcę

Zdarzenie miało miejsce w poniedziałek około godziny 6:00 w rejonie ulicy Budowlanej w Zabrzu. Policjanci, w ramach przeprowadzanych działań "Trzeźwość", zatrzymali do kontroli kierującego autobusem szkolnym marki Mercedes. Jak się okazało, 41-letni mieszkaniec Gliwic kierował pojazdem na tzw. podwójnym gazie. Po przebadaniu go przez policjantów okazało się, że w wydychanym powietrzu miał prawie pół promila. Na szczęście w chwili kontroli w autobusie nie było żadnych dzieci. Mężczyźnie policjanci zatrzymali prawo jazdy, a postępowanie w tej sprawie prowadzi Wydział Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu.

Policjanci podkreślili, że za prowadzenie pojazdu w stanie po użyciu alkoholu grozi kara grzywny nie niższa niż 2500 złotych, a za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat więzienia.