Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Piknik rodzinny na sportowo. Wystartują dla Piastuna!

Autor: w dniu 2023-09-12

"Piknik rodzinny na sportowo", czyli Siemianowicki Bieg Charytatywny i Nordic Walking odbędzie się w ramach Narodowego Dnia Sportu. Organizatorom przyświeca szczytny cel.
"Piknik rodzinny na sportowo" odbędzie się w sobotę, 16 września w Siemianowicach Śląskich. Głównym elementem wydarzenia organizowanego w ramach Narodowego Dnia Sportu dnia będzie "Siemianowicki Bieg Charytatywny i Nordic Walking". Zebrane środki zostaną przeznaczone na leczenie dla podopiecznych Fundacji "Piastun".

Wydarzenie odbędzie się na terenie MOSiR-u "Pszczelnik" w godz. 11.00 – 15.00. Ci, którzy chcą wziąć udział w biegu charytatywnym, którego celem jest wsparcie leczenia dla podopiecznych Fundacji "Piastun Wyrównywanie Szans", powinni opłacić pakiet startowy za minimum 50 zł, wpłacając środki na numer konta Fundacji:

  • Subkonto: 57 1050 0099 7651 2347 0000 0000
  • Tytuł:  Siemianowicki Bieg Charytatywnydarowizna, Imię Nazwisko uczestnika

Organizatorami biegu są:

  • Fundacja "Piastun Wyrównywanie Szans" Oddział w Siemianowicach Śląskich
  • MK TEAM EVENTS Klaudia i Marek Witor SC.

Współorganizatorami biegu są:

  • Urząd Miasta Siemianowice Śląskie
  • Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji "Pszczelnik"
  • Siemianowickie Centrum Kultury,
  • Fundacja Wolne Miejsce
  • Bieg odbywa się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Siemianowice Śląskie Rafała Piecha.

Podczas imprezy na wszystkich będą czekały także dodatkowe atrakcje, jak: dmuchańce, wata cukrowa, popcorn, malowanie buziek, warkoczyki i animacje dla dzieci. A kto zgłodnieje będzie mógł skosztować pysznego żuru przygotowanego przez Fundację Wolne Miejsce.

Ponadto:

Piknikowi Rodzinnemu towarzyszyć będzie także wydarzenie "12 godzin dla Piastuna". Ten trwający równo pół doby bieg charytatywny ma na celu zachęcenie do wykręcania jak największej liczby kilometrów razem z Leszkiem Małyszkiem (siemianowickim mistrzem Polski w biegu 24-godzinnym) i Jakubem Śleziakiem (siemianowickim medalistą Mistrzostw Polski w biegu 48-godzinnym). Bieg rozpocznie się o godz. 7.00 na bieżni MOSiR "Pszczelnik" i potrwa do godz. 19.00. Każdy chętny do wzięcia udziału może się w tym czasie dołączyć i przebiec dowolną liczbę kilometrów w ramach swoich możliwości. W akcję włączyły się także siemianowickie firmy, które będą wyceniały każdy zdobyty kilometr przez wszystkich uczestników biegu i pieniężny ekwiwalent zostanie przelany na podopiecznych Fundacji "Piastun Wyrównywanie Szans". Szczegóły na plakacie:

Fot. zdjęcie ilustracyjne pixabay