Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Zielone Laboratorium Taurona w Mysłowicach

Autor: w dniu 2023-09-12

Kolejne szkoły – zarówno w województwie śląskim, jak i innych rejonach kraju – zyskują Zielone Laboratoria Taurona. Odwiedziliśmy jedną z placówek, podczas oficjalnego otwarcia pracowni. 

Coraz dłuższa lista miejsc, gdzie powstają Zielone Laboratoria Taurona. To nowoczesne pracownie szkolne, w których dzięki nowym technologiom można uczyć różnych przedmiotów. Dzisiaj taką pracownię uruchomiono w szkole podstawowej w mysłowickich Dziećkowicach.

-Ta nowoczesność bardzo nas cieszy. Wymarzyłam sobie pracownię, której nie miałam jako dziecko, jako uczeń. Wierzę, że ta pracownia bardzo pomoże dzieciom w nauce. Tutaj, w tej pracowni, uczniowie będą uczyć się biologii, fizyki, chemii. Część z pomocy dydaktycznych wykorzystamy też w sali matematycznej, część w informatycznej – mówi Anna Wurcel-Gąsior, dyrektor szkoły nr 5 w Mysłowicach.

Nowa pracownia to nowe możliwości dla nauczycieli:

-Pracownia daje bardzo duże możliwości. Mamy szereg pomocy naukowych, stanowisko, przy którym możemy wykonywać doświadczenia, więc tylko uczyć chęci uczniów do nauki. Jeśli uczeń zobaczy  albo ma okazję sam coś wykonać, zapamięta i będzie to z pożytkiem dla niego – mówi Marcinowi Hirnykowi nauczycielka chemii i fizyki Gabriela Bednarek.

Tauron Polska Energia podkreśla kolejny raz, że kształcenie młodych ludzi i wkład w ich rozwój to ważne zadanie, które spółka realizuje.

– Stawiamy na nowoczesne kształcenie już u najmłodszych uczniów – informuje Łukasz Zimnoch, rzecznik prasowy Tauron Polska Energia. – Dbamy o rozwój talentów młodych ludzi. Polska gospodarka, polska ekonomia potrzebuje umysłów, które w pełni  wykorzystują swoje możliwości. Jako Tauron staramy się dotrzeć do szkół w dużych miastach i do tych szkół, które są w małych miasteczkach, a nawet na wsiach – dodaje.

Co sądzą o nowej pracowni sami zainteresowani, czyli uczniowie? Ci nie ukrywają, że miejsce przypadło im do gustu.

-Bardzo się podoba, myślę, że będą ciekawe lekcje. Najbardziej podobały mi się eksperymenty chemiczne – mówi jedna z uczennic.

Fot. M. Hirnyk

W tegorocznej edycji Zielonych Laboratoriów Taurona swoje projekty zgłosiło ponad dwieście szkół. To o sto więcej niż przed rokiem.