Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Podróż pociągiem z dodatkowymi emocjami. Konieczne było szybkie działanie

Autor: w dniu 2023-09-12

Podróż pociągiem przybrała nietypowy obrót. Konieczne było szybkie działanie, więc poproszono o interwencję służb. 

Ukrainka jechała ze Szczecina do Przemyśla razem z dwójką małych dzieci. Chciała wrócić na Ukrainę, by tam urodzić kolejne dziecko i być wówczas w otoczeniu najbliższych. Sytuacja potoczyła się jednak inaczej.

Podróż pociągiem i pilna interwencja służb

Około 4.00 nad ranem, tuż przed Gliwicami, rozpoczął się poród… Personel pociągu natychmiast zadzwonił na numer alarmowy. Gdy skład wjeżdżał na peron, czekała  tam już karetka. Okazało się jednak, że poza personelem medycznym, potrzebna będzie również pomoc policjantów.

Młoda kobieta oświadczyła, że nie ma żadnych znajomych ani rodziny w Polsce, którzy mogliby zaopiekować się jej dwiema córkami, w wieku 7 i 4 lat. Te nie mogły pozostać z matką w szpitalu, więc oficer dyżurny rozpoczął nocne poszukiwania odpowiedniego miejsca dla maluchów.

Na szczęście jedna z rodzin w Gliwicach, prowadząca pogotowie opiekuńcze, miała wolne miejsce i zgodziła się zaopiekować dziewczynkami. Policjanci wyposażyli radiowóz w foteliki dla dzieci i bezpiecznie zawieźli w nich obie dziewczynki do tymczasowego lokum, gdzie będą oczekiwać na powrót mamy ze szpitala.

Fot. zdjęcie ilustracyjne