Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Kilkadziesiąt zabytkowych pojazdów pojawi się w niedzielę, 17 września na tarnogórskim rynku. Wszystko w ramach 9 edycji Tarnogórskiego Zlotu Pojazdów Zabytkowych.

To będzie gratka dla fanów motoryzacji. Do Tarnowskich Gór przyjedzie kilkadziesiąt pojazdów zabytkowych. 9 Tarnogórski zlot starych ale sprawnych samochodów, motocykli, a nawet rowerów – zaplanowano w najbliższą niedzielę.

-Będzie można zobaczyć samochody z lat 50-tych, 60-tych. Z pewnością trafi się kilka samochodów przedwojennych. Zdecydowanie będzie też zaprezentowana motoryzacja z lat 70-tych. Troszkę motoryzacji amerykańskiej. Liczymy również na przybycie miłośników i właścicieli pojazdów jednośladowych: motocykli, motorowerów, skuterów. W ubiegłych latach zdarzały się także zabytkowe rowery – mówi nam Adam Morawiec, współorganizator wydarzenia.

Zlot jest nie tylko wystawą na rynku skierowaną do mieszkańców Tarnowskich Gór i okolic, ale i rajdem sprawnościowym. Uczestnicy zlotu  muszą pokonać trasę, która wiedzie od zabytkowego kościółka w świerklanieckim parku, poprzez park i Pałac w Nakle Śląskim, do rynku w Tarnowskich Górach.

Zabytkowe pojazdy na tarnogórskim rynku stacjonować będą od godziny 12.00 do 16.30

Tegoroczna edycja imprezy jest etapem klasyfikacyjnym Mistrzostw Okręgu Śląskiego w dwóch kategoriach pojazdów zabytkowych: rok produkcji do 1960 i rok produkcji po 1960. Ma też akcent charytatywny – dla malej Julki.

Julia urodziła się w 2019 roku z rozszczepem kręgosłupa i zaraz po urodzeniu przeszła operację zamknięcia przepukliny oponowo-rdzeniowej. Dziewczynka ma porażenie wiotkie kończyn dolnych, stopy końsko-szpotawe i neurogenny pęcherz. Wymaga to kilku cewnikowań w ciągu każdego dnia a także opieki specjalistycznej oraz intensywnej rehabilitacji w ramach dalszego leczenia. Dużym plusem w obecnej sytuacji jest to, że Julka sama siedzi. Sprzęt ortopedyczny oraz zajęcia rehabilitacyjne poprawiają jej funkcje ruchowe i dają szanse na to aby w przyszłości mogła cieszyć się normalnym życiem tak jak jej rówieśnicy. Dajmy Julce szanse na powrót do zdrowia i pomóżmy podczas 9 Tarnogórskiego Zlotu Pojazdów Zabytkowych – zachęcają organizatorzy.

Fot: fb/ Tarnogórski Zlot Pojazdów Zabytkowych