Teraz gramy:

Title

Artist
Background

ZTM z rekordem. Tłumaczy, czemu wprowadzono kody QR

Autor: w dniu 2023-09-12

ZTM chwali się rekordową sprzedażą biletów elektronicznych, równocześnie tłumaczy, skąd pomysł na to, by ta odbywała się przy pomocy kodów QR. 

Początek roku szkolnego przyniósł rekordy sprzedaży biletów elektronicznych ZTM w aplikacjach zewnętrznych. Wyraźnie widać, jak wzrosła popularność płacenia za przejazd telefonem komórkowym.

– Rekord padł 8 września, kiedy to sprzedano dokładnie 59 886 biletów. Widzimy, że pasażerowie cenią sobie możliwość zakupu w aplikacjach, dlatego już niebawem uruchomimy pełną wersję aplikacji Transport GZM, w której już teraz można kupić wszystkie bilety dostępne w taryfie, w tym również okresowe – mówi Łukasz Zych z Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

Zaznacza równocześnie, że zmiana sposobu dystrybucji okazała się dla przewoźnika właściwym działaniem.

-Zmiana sposobu zakupu biletów elektronicznych na skanowanie kodów QR lub ręczne wpisywanie kodu nie wpłynęła na ilość sprzedawanych biletów – dodaje

Dzięki wprowadzeniu konieczności kodu QR lub jego wpisywania możliwe jest zablokowanie w danym pojeździe na czas kontroli sprzedaży biletów poprzez aplikację. To eliminuje sytuacje, w  których nieuczciwi pasażerowie kupują bilety dopiero, gdy widzą kontrolera. Pozwala to na uszczelnienie systemu i zwiększenie wpływów ze sprzedaży biletów.