Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Strzelał do ludzi. Zatrzymano dwie osoby

Autor: w dniu 2023-09-13

Krewki mężczyzna otrzymał od przechodniów jedno, proste pytanie. Prosili, by wskazał im drogę na najbliższą stację benzynową, a ten… zaczął strzelać. 

Czasem, jak się okazuje, trzeba uważać, kogo prosimy na ulicy o pomoc. Boleśnie przekonali się o tym przechodnie. Zostali zaatakowani przez mężczyznę.

Gumowymi kulkami w ludzi

W sobotę po 18.00 w Zawierciu dwóch mężczyzn zapytało przechodnia o drogę do najbliższej stacji benzynowej. Prosta wymiana zdań szybko przerodziła się w kłótnię. Zapytany o drogę mężczyzna odszedł z miejsca spotkania, by po chwili powrócić i wymierzyć do swoich rozmówców  z rewolweru, jak się później okazało, na gumowe kulki. 34-latek grożąc im, oddał w ich kierunku kilkanaście strzałów, po czym odszedł w stronę jednego z pobliskich domów.

Na miejscu pojawił się wezwany policyjny patrol, który znalazł sprawcę we wskazanym budynku. Mężczyzna został zatrzymany, a rewolwer zabezpieczony. 34-latek był pijany. Badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie ponad 2 promile alkoholu. Stróże prawa zatrzymali także inną osobę.

Jak się okazało, jeden z pokrzywdzonych był poszukiwany. 30-letni mieszkaniec Zawiercia miał do odbycia karę więzienia, więc trafił do policyjnego aresztu. 34-latek usłyszał zarzuty i przyznał się do ich popełnienia. 11 września mężczyzna został objęty policyjnym dozorem. To nie pierwszy jego konflikt z prawem. Tym razem dopuścił się przestępstwa w warunkach recydywy.