Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Plac zabaw w Szombierkach oficjalnie otwarty

Autor: w dniu 2024-05-22

Po starym i wysłużonym placu zabaw przy ul. Zakątek w Bytomiu nie ma już śladu. Jego miejsce zajęły wykonane z naturalnych materiałów huśtawki, zjeżdżalnia i elementy do wspinaczki oraz innych sprawnościowych wygibasów. We wtorek, 21 maja nowe miejsce do zabawy zostało udostępnione najmłodszym.

Nowy plac zabaw powstał w ramach współpracy gminy Bytom i spółki InPost. Zgodnie z podpisanym już w 2021 roku porozumieniem obejmuje ona działania na rzecz rozwoju przestrzeni publicznej, w tym m.in. rewaloryzację terenów zielonych.

Nowe miejsce do zabawy

W ramach prac modernizacyjnych na polu piaskowym przy ul. Zakątek, powstał naturalny drewniany plac zabaw składający się z sześciu urządzeń: huśtawki typu bocianie gniazdo, bujaka, zestawu sprawnościowego, karuzeli, tablicy edukacyjnej oraz zestawu wielofunkcyjnego ze zjeżdżalnią i elementami do wspinaczki.

Fot. Marcin Hirnyk

Na placu zabaw pojawiły się też nowe alejki, ławki i kosze na śmieci. Całość została urozmaicona drewnianymi płotkami i zielenią. Koszt inwestycji to 270 tys. zł, z czego 63 tys. zł to wkład własny Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów.

– Mam nadzieję, że ten nowy, bezpieczny plac zabaw będzie dobrze służył najmłodszym i będzie fajnym miejscem do wypoczynku i ruchu na świeżym powietrzu. Cieszę się, że spółka InPost, która świadczy usługi na terenie Bytomia, zainwestowała w rozwój najmłodszych mieszkańców Bytomia. To przykład dobrej współpracy przedsiębiorstwa z samorządem – mówił Michał Bieda, zastępca prezydenta Bytomia.

Inwestycja oddana wczoraj do użytku powstała dzięki współpracy z InPostem w ramach Programu InPost Green City

– Jesteśmy szczęśliwi, że nasza współpraca z Urzędem Miasta w Bytomiu zaowocowała tą właśnie inicjatywą, dzięki której odpowiadamy na potrzeby mieszkańców i wspieramy miasto w pozytywnych zmianach w drodze do zielonych i przyjaznych przestrzeni. Mamy nadzieję, że plac zabaw będzie dobrze służyć lokalnym społecznościom i spełniać swoje zadanie. Współpraca samorządu i biznesu oraz odpowiadanie na potrzeby mieszkańców są podstawą naszego Programu InPost Green City. Dziękujemy władzom i pracownikom urzędu za otwartość i zaufanie, z jakimi spotkaliśmy się w trakcie dotychczasowej współpracy i wierzymy, że jeszcze wiele dobrych inicjatyw przed nami – powiedział Ariel Wojciechowski, menadżer ds. relacji partnerskich i Programu InPost Green City.

Bytom w programie "Green City"

InPost – lider wśród platform dostaw dla e-commerce w Europie nawiązał współpracę z Bytomiem w ramach programu "Green City". Program wspiera rozwój polskich miast zgodnie z ideą "smart city" – przez oferowanie mieszkańcom nowoczesnych usług, rozwój optymalnej i ekologicznej sieci Paczkomatów oraz działania na rzecz poprawy jakości powietrza i ochrony klimatu.

Program "Green City" jest częścią długofalowej strategii firmy InPost, obejmującej szeroki zakres innowacji i inicjatyw ekologicznych. Jedną z nich jest plac zabaw w Szombierkach.