Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Śląskie Tytuły Książęce. Można zgłaszać kandydatów

Autor: w dniu 2024-05-21

Śląski Tytuł Książęcy. Kto go otrzyma? Można zgłaszać kandydatury, ale czasu coraz mniej. Inicjatorzy przypominają przy tej okazji postać Jana Henryka Hochberga, który przyczynił się do zbudowania świetności Tyskich Browarów Książęcych.

Jan Henryk Hochberg słynął z tego, że był dbał o region i jego mieszkańców, a ponadto pełnił rolę mecenasa dla bardzo wielu rodzaju osobowości. Czasy zmieniają się, ale wciąż nie brakuje wyjątkowych osób, wydarzeń i projektów, które warto poznać.

W pierwszej edycji wydarzenia wśród tych, którzy dbają o lokalne społeczności, ale też budują firmy czy produkty, docenieni zostali: Aleksandra Gajewska, Arkadiusz Hołda, Michał Gawroński, Piotr Kupicha i Mirosław Minkina.

Organizatorzy akcji zachęcają do zgłaszania kandydatur.

"Przesłane przez Państwa Kandydatury oceni specjalnie zebrana przez nas na cele tego projektu kapituła, w której wkład wchodzą naukowcy, znawcy historii Śląska i przedstawiciele partnerów" – informują organizatorzy.

Laureatom nadane zostaną, 14 czerwca 2024 roku, Śląskie Tytuły Książęce. Uroczystość odbędzie się w Muzeum Tyskich Browarów Książęcych. Szczegóły dotyczące wydarzenia można odnaleźć TUTAJ.

Śląskie Tytuły Książęce. Kto otrzyma wyróżnienie?