Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Katowice: Pobicie w Janowie. Mężczyzna trafił do szpitala

Autor: w dniu 2023-04-14

Spotkanie suto zakrapiane alkoholem skończyło się dla 43-latka pobytem w szpitalu. Dla sprawcy brutalnego pobicia – w areszcie. Wszystko działo się w katowickim Janowie. 

Policjanci z Katowic zatrzymali mężczyznę, który dotkliwie pobił 43-letniego znajomego tak dotkliwie, że ten trafił do szpitala. Do zdarzenia doszło w jednym z mieszkań w katowickiej dzielnicy Janów.

Pobity mężczyzna musiał przejść operację

Mężczyźni pili razem alkohol, a potem zaczęli się sprzeczać. Temat wymiany zdań musiał być drażliwy, bo 29-latek dotkliwie pobił starszego od siebie kolegę. Kopał go po głowie i klatce piersiowej, czym spowodował obrażenia zagrażające życiu mężczyzny. Z urazami wielonarządowymi pokrzywdzony trafił do szpitala, gdzie był operowany. 29-latek po pobiciu zbiegł z miejsca zdarzenia. Został zatrzymany przez dzielnicowego z Komisariatu Policji V w Katowicach. Mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie, a sprawę przejęli policjanci wydziału kryminalnego katowickiej komendy.

Na wniosek Prokuratury Rejonowej Katowice Wschód decyzją sądu mężczyzna na czas trwającego postępowania został aresztowany na 2 miesiące. Podejrzanemu za popełnione przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.