Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Sezon biegów z czworonogiem – czas start!

Autor: w dniu 2023-04-14

Pierwsze w tym sezonie zawody Pucharu Polski w Dogtrekkingu odbędą się jutro, 15 kwietnia w Lublińcu. Na amatorów marszów i biegów z czworonogami czekać będą trzy malownicze trasy wyznaczone lublinieckimi lasami oraz ciekawie podana wiedza w postaci warsztatów weterynaryjnych. Odbędą się także pokazy psów służbowych Straży Pożarnej.

Nie trzeba być zawodowcem, aby wziąć udział w Pucharze Polski w Dogtrekkingu. Dogtrekking jest sportem, który łączy ludzi. Można w fantastycznej atmosferze spędzić aktywnie czas, zapewniając rozrywkę całej rodzinie oraz czworonogom. Zdecydowanie jest to dyscyplina dla osób, które uwielbiają spędzać dużo czasu na łonie natury ze swoim psem. Wysiłek zostaje nagrodzony widokami wspaniałych okoliczności przyrody Województwa Śląskiego i poznaniem innych wędrowców.

Ponieważ dogtrekking stał się w ostatnich latach sportem wyczynowym, podczas Pucharu Polski mogą ze sobą rywalizować również ambitni zawodnicy, starający się ukończyć szlak w jak najkrótszym czasie

Zawody w Lublińcu będą polegały na pokonaniu własnym tempem w towarzystwie psa jednej z trzech tras (5 km, 15 km oraz 25 km) w oparciu o mapę turystyczną. Organizatorzy przed startem objaśnią trasę i punkty kontrolne, do których należy dotrzeć. W imprezie blisko połowę uczestników stanowią rodziny, które mogą wystartować wspólnie z jednym psem w kategorii rodzinnej. Istotne jest, że w Pucharze Polski w Dogtrekkingu 2023 może wystartować każdy z niemal każdym psem. W tracie imprezy odbędą się otwarte warsztaty z lekarzem weterynarii, gdzie będzie można nauczyć się m.in. jak udzielać pierwszej pomocy psu.

"Wyjątkową cechą imprezy jest jej różnorodność. Na starcie spotykają się sportowcy z szybkimi psami, którzy pokonują najdłuższą 25 km trasę w około 2,5 godziny jak i rodziny, które najczęściej wybierają krótszą trasę oraz traktują udział czysto rekreacyjnie. Zabawa została tak skonstruowana, aby nawet najmłodsi mogli złapać sportowego bakcyla" –mówi dyrektor zawodów Paweł Bonk.

Start, meta oraz biuro zawodów będą znajdować się przy w "Miejscu Rekreacyjnym przy Leśniczówce Lubliniec"

8.00 – 09.30 – odbiór pakietów startowych, odprawa weterynaryjna
9.45 – wydawanie map, odprawa techniczna dla dystansów MINI i MID
10.00 – START na dystansie MID
10.15 – START na dystansie MINI
10.20 – odprawa techniczna dla dystansu CHIHUAHUA
10.30 – START na dystansie CHIHUAHUA
15.00 – pokazy psów służbowych
15.30 – warsztaty z lekarzem weterynarii
16.00 – dekoracja (godzina jest uzależniona od powrotów z trasy)

Fot: http://www.dogtrekking.com.pl