Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Podawał się za lekarza, okazał się oszustem. Szuka go policja

Autor: w dniu 2024-04-11

Oszuści, którzy opowiadają swoim ofiarom różne historie, by wyłudzić od nich pieniądze, cały czas są aktywni. Trzeba uważać na stosowane przez nich fortele, bo – jak pokazuje to niniejsza historia – cały czas są skuteczne.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Tychach prowadzą postępowanie w sprawie mężczyzny, który może mieć związek z oszustwem, do którego doszło w Tychach. Śledczy dysponują zdjęciem mężczyzny, który może mieć związek z tym zdarzeniem.

Podawał się za lekarza. Szukają go policjanci

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Tychach prowadzą sprawę dotyczącą – jak informują – "doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w kwocie 25 tysięcy złotych".

Wiadomo, że zdarzenie miało miejsce 6 marca 2024 roku. Wtedy też nieznany sprawca w trakcie rozmowy telefonicznej podał się za lekarza i wyłudził od pokrzywdzonego 25 tysięcy złotych na zastrzyki ratujące życie jego syna i synowej. Policja, za zgodą prokuratora, publikuje wizerunek mężczyzny, który może mieć związek ze zdarzeniem:

Policja podaje rysopis mężczyzny. Wynika z niego, że z wyglądu człowiek ten ma około 30-35 lat, włosy jasne, szczupłej budowy ciała. W dniu zdarzenia – choć z uwagi na czas, który upłynął to mniej istotne – ubrany był w kurtkę koloru ciemnego, jasne spodnie, obuwie sportowe koloru niebieskiego.

Osoby, które wiedzą coś na temat kradzieży lub rozpoznają mężczyznę ze zdjęć, proszone są o pilny kontakt z policjantami Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Tychach – Tychy aleja Bielska 46, pod numer telefonu 47 85 512 00, 47 85 512 30 lub telefonem alarmowym 112.