Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Podłożył ogień i uciekł. Schwytano podpalacza

Autor: w dniu 2023-01-23

Młody mężczyzna przyczynił się do groźnego pożaru, który sprawił, że konieczna była ewakuacja mieszkańców kamienicy. 

Pożar, do którego doszło w kamienicy przy ulicy Śniadeckiego w Siemianowicach Śląskich okazał się na tyle groźny, że konieczne było zarządzenie ewakuacji. Zniszczenia są spore, a sprawca zostanie ukarany. Grozi mu nawet 8 lat więzienia.

Podpalacz z Siemianowic Śląskich schwytany

W czwartkowy poranek, tuż po godzinie 10.00 Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Siemianowicach Śląskich otrzymało zgłoszenie o pożarze w jednym z mieszkań przy ul. Śniadeckiego. Strażacy ewakuowali z budynków mieszkańców budynku. Jedna osoba wymagała hospitalizacji – została zabrana na dalsze badania.

Fot. KM PSP SIemianowice Śląskie

Podpalacz odnaleziony na strychu

Informację o zdarzeniu odebrali też siemianowiccy policjanci. Otrzymali wtedy informację, że sprawcą pożaru mógł być 23-latek, który mieszkał w budynku razem ze swoimi rodzicami. Mundurowi ruszyli w teren w poszukiwania mężczyzny. Został zatrzymany na ulicy Komuny Paryskiej, gdzie schował się na strychu kamienicy. Trafił już do aresztu. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutu sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa pożaru, za co grozi nawet 8 lat więzienia. 23-latek usłyszał również zarzut zniszczenia mienia.

Źródło: KMP Siemianowice Śląskie


Komentarze

Co o tym sądzisz?

Twój adres e-mail nie zostanie upubliczniony.Wymagane pola oznaczone są *.