Teraz gramy:

Title

Artist
Background

WOŚP w Piekarach Śląskich. Jakie aukcje przygotowano?

Autor: w dniu 2023-01-23

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy coraz bliżej. Tym razem hasło przewodnie brzmi "Chcemy wygrać z sepsą! Finał dla wszystkich – małych i dużych!". W internecie trwają aukcje. Co przygotowano w mieście?

31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się już 29 stycznia. Celem kwesty jest walka z sepsą poprzez zakup nowoczesnego sprzętu dla laboratoriów mikrobiologicznych. Po raz pierwszy w historii Orkiestry zakupione urządzenia posłużą nie określonej grupie wiekowej pacjentów, ale wszystkim, którzy tego sprzętu będą potrzebować.

WOŚP w Piekarach Śląskich – co będzie działo się w mieście?

Piekarski sztab WOŚP będzie mieścił się już tradycyjnie w budynku Akademickiego Zespołu Szkół. Na ulicach miasta pojawi się 105 wolontariuszy, a działaniom patronuje prezydent Sława Umińska-Duraj. Jakie wydarzenia przygotowano na najbliższą niedzielę? O godzinie 15.00 rozpocznie się koncert na rzecz WOŚP. W auli szkoły wystąpią uczniowie AZS-u: Paulina Poremska, Emilia Franielczyk, Laura Gajowska, Karolina Zając, Julia Kozub, Mateusz Łapok. Akompaniować będzie Konrad Poremski. Nie zabraknie też innych, utalentowanych, młodych ludzi:

 • Mateusz Deryło (MSP nr 5) zagra na fortepianie,
 • wychowankowie przedszkola nr 17 zagrają mini-przedstawienie,
 • Katarzyna Buk, Julia Wolfgarth i zespół Kahani zatańczą taniec indyjski,
 • wychowankowie MDK nr 2 przedstawią program muzyczny,
 • Katarzyna Bebiołka i zespół Morfeo zaprezentują występ taneczny,
 • Zespół Dęty TONATYLE zagra utwory z repertuaru muzyki rozrywkowej,
 • oraz wystąpi Aleksandra Nowosielska – uczennica Zespołu Szkół Administracyjno-Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Bytomiu.

Ci, którzy przyjdą do sztabu w dniu finału będą mogli zakupić kiełbaskę, żurek lub bigos przygotowany przez uczniów Zespołu Szkół Techniczno-Zawodowych z Piekar Śląskich. Ponadto stacjonarnie sztab poprowadzi licytacje gadżetów z logo 31. Finału.

Wydarzenia relacjonowane w sieci

Oprócz występów artystycznych, w różnych częściach miasta odbędą się imprezy towarzyszące, których przebieg będzie transmitowany za pośrednictwem mediów społecznościowych piekarskiego AZS-u. W programie przewidziano m.in. pokaz treningu akrobatyki gimnastycznej UKS Orzeł Biały, treningu z siłowni Xtreme Fitness Gyms, pokazy udzielania pierwszej pomocy piekarskiej grupy WOPR, usługi fryzjersko-kosmetyczne itp.

Już 28 stycznia grupa EROR 4×4 Easy Road Off zaprasza wszystkich lubiących adrenalinę i terenową jazdę samochodem na imprezę organizowaną na Jurze krakowsko-częstochowskiej, gdzie można połączyć swoją pasję do ekstremalnych przejazdów ze wsparciem Orkiestry. Zebrane środki zostaną przekazane piekarskiemu sztabowi.

Jakie aukcje prowadzone są w sieci?

Piekarski sztab uruchomił również aukcje internetowe, gdzie możemy wylicytować m.in.:

 • piłkę z autografami zawodników MKS Olimpia Piekary Śląskie,
 • godzinę treningu piłkarskiego z trenerem rangi UEFA A,
 • profesjonalne mycie okien i luster pod ciśnieniem,
 • konsultację pedagogiczną,
 • zaproszenie na zajęcia jogi,
 • limitowany trzymiesięczny karnet na siłownię
 • i inne.

Od początku swojej działalności Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zebrała na wsparcie polskiej medycyny sumę ponad 1,75 mld PLN i kupiła blisko 70 tys. urządzeń!


Komentarze

Co o tym sądzisz?

Twój adres e-mail nie zostanie upubliczniony.Wymagane pola oznaczone są *.