Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Policja podsumowuje długi weekend na drogach

Autor: w dniu 2024-04-02

Policja podsumowuje długi, świąteczny weekend na drogach regionu. Nad bezpieczeństwem podróżnych w tym czasie czuwali funkcjonariusze, którzy wykonywali niezbędne czynności.
W ciągu długiego, świątecznego weekendu, który dobiegł dziś końca wiele osób wyruszyło w trasę, pokonując krótsze i dłuższe odcinki w związku z celebrowaniem Świąt Wielkanocnych. Nad bezpieczeństwem na śląskich drogach czuwało blisko 2 tysiące policjantów, którzy informują o szczegółowych statystykach.

Długi weekend na drogach – jak prezentują się statystyki?

W dniach 30 marca – 1 kwietnia na śląskich drogach doszło do 18 wypadków, w tym trzech śmiertelnych (w Bytomiu, Kłomnicach i Wojkowicach). Rannych zostało łącznie 20 osób. Ponadto odnotowano 416 kolizji, ale wielkanocny, dłuższy weekend to nie tylko podróże.

Długi weekend – jakie interwencje odnotowano?

Wiadomo też, jakie interwencje odnotowano poza tymi niezbędnymi w ruchu drogowym. W czasie od piątku do poniedziałku – jak informuje Śląska Policja – na gorącym uczynku schwytano 214 sprawców przestępstw. Namierzono ponadto 138 osób poszukiwanych i zatrzymano 108 nietrzeźwych kierujących.