Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Wybuch gazu w Tychach. Miasto wydało komunikat

Autor: w dniu 2024-04-02

Siedem osób zostało poszkodowanych w wyniku wybuchu gazu, do którego doszło w budynku przy ulicy Darwina w Tychach. Miasto prosi o kontakt lokatorów budynku, a tych, którzy chcą pomóc, o wsparcie finansowe na rzecz tych, którzy potrzebują go w związku z tym, co ich spotkało.
1 kwietnia w budynku wielorodzinnym przy ul. Darwina doszło do wybuchu gazu. 7 osób, w tym dwoje dzieci, zostało poszkodowanych. Najciężej ranna osoba została przetransportowana do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. W akcji ratowniczej brało udział 21 zastępów straży pożarnej, 58 ratowników, w tym specjalistyczna grupa poszukiwawczo-ratownicza z Jastrzębia-Zdroju z psami ratowniczymi. W związku ze zdarzeniem podjęto szereg działań, by wspomóc poszkodowanych.

Wybuch gazu w Tychach. Miasto wydało oficjalny komunikat

W związku z wybuchem podejmowano niezbędne działania. Do godziny 23.30, jak informuje urząd miasta, zabezpieczano mieszkania przed dalszymi uszkodzeniami (w szczególności okna). Na miejscu pracowali strażacy, pracownicy administracji budynku, pracownicy obsługi technicznej i właściciele mieszkań. Kilka osób spędziło noc w Ośrodku Interwencji Kryzysowej w Tychach, pozostałe znalazły schronienie u rodziny lub znajomych.

Miasto prosi o kontakt

Mieszkańcy klatki nr 4 proszeni są, jak informują urzędnicy, o pilny kontakt z Wydziałem Gospodarki Lokalowej w Urzędzie Miasta Tychy (wejście od strony parku). Telefon: 32 776 30 51. Pracownicy urzędu będą również kontaktowali się z osobami poszkodowanymi.

Pracownicy wydziału pomogą w załatwieniu spraw związanych m.in. z załatwieniem lokali zastępczych dla osób poszkodowanych w wyniku wybuchu gazu. Na miejscu będzie także pracownik socjalny Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tychach, który będzie informował o możliwościach doraźnej pomocy finansowej. Zapewnione zostanie też, jak informuje miasto, wsparcie psychologiczne. Urząd zwraca się też do tych, którzy chcieliby pomóc tym, którzy ucierpieli w wyniku wybuchu, tracąc swój dobytek. Darowizny na rzecz poszkodowanych można przekazywać na konto: Gmina Miasta Tychy, al. Niepodległości 49 43-100 Tychy (nr konta: 66 1240 2975 1111 0011 3700 6653).