Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Sabina Waszut w MDK. Spotkanie autorskie już jutro

Autor: w dniu 2024-04-02

Spotkanie autorskie z Sabiną Waszut odbędzie się już jutro w Miejskim Domu Kultury w Piekarach Śląskich. Prowadzącym będzie Adam Szaja, a chętni do udziału w wydarzeniu muszą się zarejestrować.

Spotkanie autorskie z Sabiną Waszut – pisarką, felietonistką, autorką kilkunastu powieści historycznych i obyczajowych odbędzie się w środę, 3 kwietnia o 18.00 w Miejskim Domu Kultury przy ulicy Bytomskiej 73 w Piekarach Śląskich. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, jednak konieczne jest wypełnienie formularza rejestracyjnego dostępnego na stronie mdk.piekary.pl.

Sabina Waszut – pisarka i felietonistka. Autorka kilkunastu powieści historycznych i obyczajowych. Jej debiutancka powieść "Rozdroża" (2014) zdobyła nagrodę główną Festiwalu Literatury Kobiet w Siedlcach w kategorii "Pióro" oraz została nominowana do Nagrody Literackiej Europy Środkowej "Angelus". Za powieści "Narzeczona z getta" (2019) i "Emigranci. Podróż za horyzont" (2021) autorka została nominowana do nagrody "Książka Roku" portalu Lubimyczytać.pl.

Jej najnowsza książka "Sztuczny miód" to poruszająca opowieść o tym, jak żyło się u schyłku PRL-u, w niepewnych czasach, gdy czuło się wiszące w powietrzu napięcie, ale ludzie nie skąpili sobie życzliwości.

Laureatka Nagrody Prezydenta Miasta Chorzów w Dziedzinie Kultury. Współpracuje z miesięcznikiem kulturalnym "Chorzów Miasto Kultury", do którego pisze felietony
i opowiadania w odcinkach. Mieszka na Śląsku. Najczęściej można ją spotkać na górskich szlakach.