Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Policja poszukuje tej kobiety. Podawała się za notariusza

Autor: w dniu 2024-02-01

Było ich dwoje – kobieta i mężczyzna, przyświecał im ten sam cel – oszustwo. Kiedy już przekonali swoją ofiarę do przekazania środków, wszystko działo się bardzo szybko. Teraz trwają poszukiwania osoby ukazanej na fotografii.

Do zdarzenia doszło 24 stycznia 2024 roku przy ulicy Okulickiego w Częstochowie. Do 77-letniego mieszkańca miasta zadzwonił mężczyzna, który przedstawił się jako lekarz ze Szpitala znajdującego się przy ulicy Bialskiej w Częstochowie.

Podejrzewana o oszustwo poszukiwana przez policję

W trakcie rozmowy mężczyzna – jak działo się to już wielokrotnie, co widać w kronikach policyjnych – poinformował seniora, że jego syn został przewieziony do szpitala z uwagi na zakażenie wirusem COVID-19 i konieczne jest podanie mu bardzo kosztownego leku ratującego życie. 77-latek oznajmił, że ma w domu 70 tysięcy złotych.

Mężczyzna podający się za lekarza poinformował, że po pieniądze zgłosi się notariusz. Po około godzinie w mieszkaniu mężczyzny pojawiła się kobieta, która przedstawiła się jako notariusz i oznajmiła, że przyszła po pieniądze na lek.

Nie było tak łatwo, jak się spodziewała

Mężczyzna, który uwierzył w historię o zakupie leku, przekazując kobiecie umówioną kwotę, poprosił, by pokazała mu dokument, który potwierdzałby, kim jest. Nie było jej to na rękę. Zaczęła się nerwowo zachowywać i ruszyła w kierunku drzwi wyjściowych, ale 70-latek stanął jej na drodze, blokując drogę ucieczki. Ta nie dała za wygraną.

Doszło do szarpaniny, obie osoby upadły na podłogę, a agresywna kobieta drapała i uderzała mężczyznę po twarzy oraz ugryzła go w rękę. Mężczyźnie udało się odebrać kobiecie reklamówkę z pieniędzmi. Gdy w mieszkaniu pojawiło się trzy inne osoby, które usłyszały ich kłótnię, kobieta zaczęła krzyczeć, że została zaatakowana i opuściła mieszkanie.

Policja podaje rysopis kobiety: wiek około 40 – 45 lat, wzrost około 170 cm, włosy koloru blond do ramion, średniej budowy ciała, posiadała okulary korekcyjne koloru ciemnego.
W chwili zdarzenia osoba ubrana była w zimową, ciemną kurtkę długości 3/4, szalik koloru jasnego oraz brązową torebkę przewieszoną przez ramię.

Świadkowie zdarzenia, osoby mogące rozpoznać kobietę lub posiadające jakiekolwiek informacje, które mogłyby przyczynić się do ustalenia jej tożsamości, proszone są o kontakt z częstochowskimi policjantami pod numer telefonu 47 858 19 97, 47 858 12 55