Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Szpital zawiesza działalność oddziału. Brakuje lekarzy

Autor: w dniu 2024-02-01

Zarząd Zespołu Opieki Zdrowotnej sp. z o.o. poinformował w wydanym komunikacie o problemach związanych z funkcjonowaniem Oddziału Neurologicznego z Pododdziałem Udarowym.

Zarząd Zespołu Opieki Zdrowotnej sp. z o.o. przekazał, że w dniach 1-29 lutego funkcjonowanie Oddziału Neurologicznego z Pododdziałem Udarowym zostaje zawieszone z uwagi na braki kadrowe, bez zmian funkcjonuje z kolei przyszpitalna poradnia neurologiczna.

Podobna sytuacja ma obecnie sytuację, jak podkreśla ZOZ, w różnych placówkach medycznych w kraju. Jest tak między innymi w Szpitalu Specjalistycznym nr 1 w Bytomiu. Zarząd świętochłowickiego ZOZ-u przekazuje, że podjął niezbędne działania, aby skompletować kadrę lekarską, jednak ostatecznie nie udało się tego osiągnąć.Zresztą, jak czytamy w oficjalnej informacji, problemy kadrowe zdarzały się już wcześniej.

Z uwagi na zaistniałą sytuację pacjenci otrzymają niezbędną pomoc w innych placówkach medycznych w rejonie: Sosnowieckim Szpitalu Miejskim (neurologia, leczenie udarów), Szpitalu Miejskim w Zabrzu (neurologia, leczenie udarów) i Szpitalu Miejskim w Rudzie Śląskiej (neurologia).

Anita Przytocka – Prezes Zarządu Zespołu Opieki Zdrowotnej sp. z o.o. przekazała, że stosowne informacje przekazano Wojewodzie Śląskiemu i Narodowemu Funduszowi Zdrowia. Dodała też, że dąży do jak najszybszego rozwiązania problemu.

Fot. pixabay