Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Politechnika Śląska uruchomiła nowy kierunek studiów

Autor: w dniu 2023-02-07

Technologie Wodorowe i Transformacja Energetyczna – nowy profil studiów MBA o tej nazwie uruchomiła Politechnika Śląska. To odpowiedź na to, co dzieje się w dobie kryzysu energetycznego. 

Wodór jest paliwem przyszłości, zwłaszcza w czasie kryzysu energetycznego. Politechnika Śląska uruchamia studia na kierunku Technologie Wodorowe i Transformacja Energetyczna.

Nowy kierunek studiów w dobie kryzysu

Od naukowców wymaga się rozwiązań na trudne czasy, technologie wodorowe to właśnie jest odpowiedź na odchodzący do przeszłości węgiel.

-Wodór jest uznawany jako magazyn energii przyszłości. Wodór ma znaczącą rolę w dekarbonizacji. Musimy w związku z tym w tę stronę iść. Wodór ma właściwości, wartość opałową i ciepło spalania, a ponadto sposób uzyskania z powszechnie powszechnego surowca, którym jest woda  – mówi prorektor Politechniki Śląskiej prof. Janusz Kotowicz.

To pierwsza tego typu specjalistyczna ścieżka dydaktyczna, która kształci kompetencje menadżerskie w zakresie optymalnego zarządzania produkcją, logistyką, magazynowaniem energii pozyskiwanej z różnych źródeł, w tym z zastosowaniem technologii wodorowych.

Studia nad wykorzystaniem wodoru w gospodarce ruszą na gliwickiej uczelni wiosną.

Fot. facebook/Politechnika Śląska


Komentarze

Co o tym sądzisz?

Twój adres e-mail nie zostanie upubliczniony.Wymagane pola oznaczone są *.